914web

מיניות מודעת

מיניות מודעת היא שיטה שמאפשרת לאדם לממש את המיניות שלו ברמה הפיזית, ברמה הרגשית וברמה הרוחנית. חוויה מינית שלמה מעוררת תחושות גופניות מענגות ומלאות תשוקה, היא מעמיקה דרך ביטויים רגשיים של הקשבה, אכפתיות וחיבור ללב, ומגיעה לשיאה בתחושת אחדות, שקט ונוכחות מודעת בגוף.

מה כוללת השיטה למיניות מודעת?

השיטה למיניות מודעת מורכבת מסדרת תרגולים, מיומנויות ותובנות מעשיות שמטרתן לאפשר למי שבשל לכך להעמיק לתוך החוויה האינטימית ולחוות רמות הולכות וגדלות של חושניות, עונג והתרחבות של הלב. השיטה מושפעת מגישות ריפוי ותראפיה מגוונות כמו סקסולוגיה, פסיכולוגיה, טנטרה, אימון, מדיטציה, נשימה מודעת והילינג. היא כוללת סדרת תרגולים, טכניקות ונקודות מבט שמאפשרות העצמה של התשוקה, החיבור והאהבה במערכות יחסים. הכלים המגוונים נוצרו ויושמו במפגשים עם מאות נשים . וגברים, שביקשו ריפוי, שינוי והתפתחות בנושאים הללו. לאורך השנים למדתי הרבה שיטות והתנסיתי על עצמי במסעות ריפוי מגוונים, השיטה למיניות מודעת היא אותו אוסף ייחודי שנוצר דרכי, ולשמחתי הוא מביא מזור ושמחה ללבבות ולגופים של רבים ורבו

‘בבית שגדלתי בו מעולם לא דיברו על מיניות ואינטימיות, נחשפתי למסרים סותרים שכללו אזהרות מפני גברים מסוכנים לצד מבוכה שעלתה כשצפינו יחד בפלירטוטים מיניים על מסך הטלוויזיה. בגיל 19 קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה, זו היתה חוויה כואבת ונעימה, מרגשת ומסעירה, כזו שפתחה בפניי אפשרויות תקשורת חדשות עם בני המין השני ואיפשרה לי להיכנס לעולם מלא הרפתקאות שהתגלה כיעוד ושער להגשמה שלי בעולם.’

מותר לדבר על הכל

 הטאבו המיני הוא נורמה חברתית ותרבותית עתיקת יומין שהגיע הזמן למוסס מתוך החלטה שמגיע לנו לחיות חיים מלאי אקסטזה, שמחה וחיוניות. הצעד הראשון בשחרור ההרגל להתבייש ולחוש מבוכה סביב נושאים שקשורים לתקשורת אינטימית הוא להסכים לדבר עליהם – לשאול שאלות, להביע צרכים, לבטא קשיים ולגעת בעצמנו במקומות שהתרגלנו להסתיר מחשש להיפגע באם נחשוף אותם.

מסע של אהבה

הלימוד של מיניות מודעת הוא מסע של אהבה שמורכב מחיבור לשלושה רבדים חוויתיים מרכזיים – החוויה המינית הגופנית, החוויה המינית הרגשית והחוויה המינית הרוחנית. החוויה המינית הגופנית כוללת מודעות לגוף הפיזי, היכרות עם מערכת המין והתפקודים ההורמונליים שלה; חיבור לתחושות מענגות בעוצמה ובפתיחות; מודעות לקשר שבין גוף לנפש, ושחרור הגוף מבושה ומאשמה.

החוויה המינית הרגשית מאפשרת לנו להתקרב אחד לשני דרך ביטויים רגשיים כמו אכפתיות, הקשבה, רכות ואהבה. כאשר המרחב המיני מתמלא בחיבור רגשי, העונג המיני נעשה עמוק ועדין, הוא מאפשר התמזגות של הלבבות והגופים. אתגרים מגוונים עולים במסע החיבור הרגשי, כמו, היסגרות והיאטמות של הלב; הנטיה להיות קורבניים או תוקפניים, והמיקוד המוגזם ברצון שהאחר יספק את כל צרכינו הרגשיים. המסע לריפוי הלב הוא תהליך עדין, שמתאפשר על ידי הסכמה הדרגתית לחוות מחדש כאב ובכך להשתחרר מחוויות רגשיות שליליות שהותירו בנו חותם של פחד, סגירות וחשש לתת אמון. ברובד הרגשי אנחנו מתחברים לאישה העוצמתית, הפתוחה והאוהבת שבנו ומגלים את הגבר הנדיב, הנוכח והאוהב שנועדנו להיות.

הרובד השלישי בחוויה המינית המודעת הוא הרובד הרוחני, דרכו המפגש האינטימי מחבר אותנו לשקט ולשלווה שבתוכם אפשר לנוח ולקבל הזנה פנימית אינסופית. ברבדים הרוחניים המניע למפגש המיני אינו סיפוק תחושתי או רגשי, אלא, הגילוי של העצמי פנימי, מאוחד ושלם.

‘מה שמנחה אותי בעבודתי הוא ההבנה הפשוטה שעונג הוא חלק מהותי וחשוב בחיים, וככל שאדם מתחבר לעונג ולשמחה שבגופו, כך ישנה יותר אהבה בלבו לחלוק עם הקרובים והיקרים לו.’

התפתחות כדרך חיים

מיניות מודעת היא תהליך של התפתחות מתמדת לעבר ביטוי מלא של מי שאנחנו. הצעד הראשון הוא עצם ההסכמה לפגוש את הגוף שלנו ואת המיניות שלנו כפי שהם עכשיו; הצעד השני הוא המוכנות לחלוק ולשתף אדם קרוב, בן/בת זוג, תחושות, רגשות, מחשבות ורצונות שעולים במרחב הרגשי והמיני; והצעד השלישי הוא הקשבה. הקשבה שמתרחשת מרגע לרגע בכל מפגש אינטימי. המניע שלה הוא הרצון להיות נוכחים, עוצמתיים ואוהבים. הכמיהה המתמדת למימוש אהבה היא כמו קריאה לאהבה עצמה להתגלות בפנינו וללמד אותנו עוד על אינטימיות וחיבור של הלב אל הגוף.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment