השנה, בפעם ראשונה באתגר שיווה 19 הוזמנה אשה להנחות. אתגר שיווה למי שלא מכיר הוא אירוע המופק על-ידי עמותת ‘דרך-גבר, העמותה להעצמת הגבר הישראלי’. העמותה שמה לה למטרה להציע, לחקור ולקדם מודל חדש ובריא של גבריות ישראלית גבריות המעניקה בנדיבות איכויות זכריות כמו תכליתיות, יציבות, העמקה, ראייה בהירה, וחופש, מתוך כבוד, אהבה ורגישות רבה לעולם בכלל ולנשיות בפרט.
המפעל המרכזי של העמותה הוא הפקת ‘אתגר שיווה’ – ארוע המתקיים פעמיים בשנה, בקיץ ובחורף, אליו מגיעים גברים ממגוון רחב של גילאים, מקצועות ורבדי אוכלוסיה, על מנת להתעצם ולגדול. עד היום בסדנאות של אתגר שיווה הוזמנו להנחות אך ורק מנחים גברים, השנה למרות הרמת גבה של חלק מצוות ההפקה (מתוך חשש שנוכחות של אשה תפגע במרחב הגברי הבטוח) צוות התוכן איתגר את עצמו ואת המשתתפים והזמין את דורית בר להנחות סדנא על מיניות ואינטימיות.
הסדנא תוזמנה לשבת בבוקר, ביום האחרון של האירוע, דורית הגיעה כשעה לפני תחילת הסדנא, התקבלה בכבוד ובסקרנות מצד המשתתפים התיישבה עימנו נרגשת לארוחת בוקר במרחב הקסום שעל גדות נהר הירדן. לסדנא הגיעו כחמישים גברים, שהקשיבו, שיתפו, נחשפו שאלו שאלות ופתחו את הלב באומץ. דורית בשילוב של עדינות, דיוק, אסרטיביות והומור איפשרה מרחב של למידה ואהבה, והעבירה סדנא שהצליחה אפילו מעבר לציפיות.
דורית, תודה על שיתוף הפעולה והתרומה להצלחת האירוע ועל מי שאת, בשם צוות ההפקה של אתגר שיווה. אברי וגילי.