מהי תרפיית האגן  Agana Therapy Healing?

דורית בר מפתחת גישת ריפוי בשם תרפיית האגן  AGANA THERAPY HEALING

 A.G.N.H הגישה נולדה מתוך אינטגרציה רחבת היקף בין שיטות ריפוי, טיפול יוגה ומדיטציה.

היא עוזרת לאנשים מכל מגדר ומשיכה במגוון רחב של אתגרים רגשיים, אינטימיים ומיניים. ייחודיות הגישה בשילוב בין מיניות מודעת וריפוי טראומה.

אפשר לומר שהגישה היא הריפוי של האגן ויש לשם שלה משמעות כפולה.

כל אות מתארת עוגן ועיקרון גופני/נפשי/אנרגטי שמשמש ככלי לריפוי בשיטה.

A – א – אדמה – האדמה משמשת כשער לקרקוע וחיבור ליציבות

G – ג – גוף – חיבור לתחושות הגוף כשער לחיבור לעצמי מרגע לרגע.

N – נ – נשימה – מודעות לנשימה, לשאיפה ולנשיפה כשער לחיבור למקצב הטבעי של החיים בגוף. בנוסף, נשימה היא כלי ריפוי בפני עצמו.

H – ה – הילינג – ריפוי. הבנה ולימוד של גופי התודעה, וצלילה לתודעה ככלי לריפוי טראומות וזכרונות עבר דרך הגוף.

בנוסף A.G.N.H הגישה מאפשרת ריפוי של האגן הגברי והאגנ(ה) הנשית מכאבים רגשיים, אמונות מגבילות, דפוסים, וחוויות מטלטלות שחווינו.

למה ריפוי דרך האגן הוא רלבנטי לעידן האינטנרט ועונה על הצרכים של הדור החדש?

עידן האינטנרט מגרה ומעורר בעיקר את המרכזים העליונים של הגוף, וכתוצאה מכך איזון הגוף והנפש מופר.  אנחנו מתנתקים מהחושים הטבעיים שבנו ומהחיבור לגוף ולאדמה.

האגן, נמצא במרכז הגוף, הוא “מחזיק” במובנים רבים את כל המערכות הגופניות, והגמישות שמתקיימת בו משקפת בצורה הוליסיטית את מצבנו הרגשי והאנרגטי.

בנוסף, עידן האינטרנט חושף אותנו למידע ולידע בכמויות אינסופיות. בזמן כזה, הלימוד העיקרי שכל אדם זקוק לו הוא הקשבה אינטואיטיבית ויכולת אבחנה אישית – “מה נכון לי”, בתזונה, במיניות, בהורות, בטיפול, בזוגיות וכדומה. הלימוד של הקשבה לאגן מאפשר לנו להתחבר לעמוד השדרה הפיזי והאנרגטי וללמוד להקשיב לו כמקור לחכמה פנימית פשוטה, ישירה ואישית.

לאילו נושאי ריפוי והתפתחות מתאימה גישת תרפיית האגן?

1. אינטימיות ומיניות מודעת – לימוד עקרונות של אינטימיות, מיניות מודעת וחיים אורגזמיים.

2. תרגול של תקשורת מקרבת במערכות יחסים אינטימיות דרך חיבור לגוף-נפש-אנרגיה.

3. ליווי הוליסיטי באתגרים בתפקוד המיני.

4. ריפוי פגיעות מיניות.

5. ריפוי טראומות רגשיות.

6. ריפוי טראומות לידה.

7. ליווי הוליסיטי בתהליכי הריון ולידה

8. ליווי הוליסטי לזוגות במצבי משבר.

9. הורים מאפשרים לילדים התפתחות מינית בריאה – יצירת מרחב בטוח לתקשורת פתוחה בין הורים לילדים, על מיניות, אינטימיות ויחסים.

10. העמקת היכולת לממש תקשורת מינית ואירוטית אוהבת, פתוחה ומענגת במערכות יחסים.

11. אכילה ~ כסף ~ מיניות ~ ריפוי אתגרים שנוגעים לזרימה של אנרגיית החיים – שהיא האנרגיה המינית – בנושאים שנוגעים לקשר שבין הרגלי אכילה, יחסים עם כסף ומיניות בריאה.

12. הקשבה יצירתית בעסק – יעילות, חיוניות, יזמות והגשמה דרך אומנות מערכות היחסים.

13. הילינג דרך קול – העמקת היכולת להשתמש בצליל, בנשימה ובקול שנובע מהאגן כשער לריפוי.

AGANA THERAPY HEALING ייחודית הגישה בכך שהיא מעניקה מענה רחב למגוון נקודות מבט על מערכות היחסים בחייו של אדם – כילד.ה /כהורה, כבן/בת זוג, כמטפל.ת/כמטופל.ת, כגבר/כאשה, מורה/תלמיד, עובד/מעביד וכו.

מה שמעניק לגישה את האפשרות לגעת בכל כך הרבה מערכות יחסים הוא העיסוק בשורש הריפוי במיניות ובאינטימיות. האנרגיה המינית היא האנרגיה היסודית שממנה נבראים חיים, יצירתיות, חיוניות, בריאות ושמחה. ככל שנכיר אותה ונלמד לעבוד איתה לעומק תיפתח בפנינו מניפה של אפשרויות לגדול ולהתפתח בכל תחום בחיים. בעבודה שלי אני בוחרת להתמקד בליווי יחידיםות וזוגות סביב נושאים של מיניות מודעת וריפוי טראומה, יחד עם זאת, מי שילמדו את הגישה יכולים ויכולות לבחור לעצמם תחום אחר שמתאים יותר לתפישת עולמם ולמשיכות האישיות שלהםן.

איך אפשר ללמוד את גישת תרפיית האגן?

 

אני מאמינה שהדרך ללמוד את הגישה היא דרך התנסות חוויתית בריפוי. החוויה הישירה מאפשרת העמקה של המודעות המינית והאינטימית שלך לעצמך. ניתן לומר שגישת תרפיית האגן היא פסיכותרפיה מינית הוליסיטית. מה זה אומר?

החלק הפסיכותרפויטי מתבטא בבניית אמון בקשר שבין המנחה למונחה, בדיאלוג, בשיח פתוח שבו מותר לדבר על הכל.

החלק של המיניות המודעת מתבטא בעבודה עם עקרונות ה A.G.N.H אני מלמדת את מי שבאות ובאים אליי להקשיב לגוף שלו / שלה כשער למיניות בריאה ולתקשורת אמיתית.

החלק של ההילינג כולל תהליך שנקרא ‘צלילה רגשית’ לתוך זכרונות חבויים בתודעה דרך הגוף.

מניסיוני המקצועי רב השנים אני לומדת שכאשר אני – כמטפלת מתמקדת בהתפתחות המינית והאינטימית שלי עצמי – נולד מתוכי ידע אינטואיטיבי, עמוק ויציב שמעניק לי את האפשרות ללוות בביטחון אנשים אחרים. ולכן, על מנת ללמוד את עקרונות הגישה לעומק ישנה משמעות קריטית לשילוב של תרפיה קבוצתית לצד תרפיה אישית.

מי אני?

מורה לתקשורת אינטימית ומינית מודעת, מטפלת מינית וזוגית הוליסיטית, מפתחת גישת תרפיית האגן.

מלווה גברים ונשים, יחידים וזוגות בתהליכי ריפוי והתפתחות להעמקת התשוקה, העונג, הביטחון, האהבה והקרבה במערכות יחסים. טרנס פריינדלי, גיי פריינדלי.

עובדת סוציאלית במקצועי הפורמלי ומרפאה הוליסיטית ברמה הבלתי פורמלית. מומחית לריפוי פגיעות מיניות וריפוי טראומה.

מובילה את קבוצת הוואטסאפ ~ גברים באהבה ~ מרחב השראה וריפוי לגברים.

מנהלת את קבוצת הפייסבוק ~ נשים מרפאות ~ מרחב ריפוי לנשים.

גישת תרפיית האגן משלבת תובנות וכלי ריפוי משיטות מגוונות כמו פסיכותרפיה גופנית, פסיכותרפיה טרנספרסונלית, אימון, הילינג, תקשורת מקרבת, יוגה-טנטרה, מדיטציה, מיינדפולנס, SE, התמקדות, סקסולוגיה, שמאניזם וריפוי בעזרת קול וצמחים.