פסיכותרפיה מינית הוליסטית

פסיכותרפיה מינית הוליסיטית – מסלול עומק שנתי לאנשי מקצוע

האקדמיה לאינטימיות מודעת מזמינה אותך להצטרף למסלול 

לימוד שנתי בפסיכותרפיה מינית הוליסיטית 

הלימוד במסלול מאפשר:

למטפלים, מנחים, מלווים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים רגשיים, מטפלים אלטרנטיביים, מטפלים הוליסיטיים, יועצים זוגיים ומגשרים, מנחי קבוצות ומעגלים, הורים ואנשים לרכוש כלים מעמיקים לפיתוח מודעות עצמית מינית ואינטימית.

ניתן להשתמש בידע כערך מוסף במרחב הטיפולי והחינוכי על מנת לאפשר הבנה עמוקה של שורש הריפוי הרגשי, הלוא היא מיניות האדם. בנוסף ניתן להשתמש בידע על מנת ליצור הרצאות וסדנאות לנשים ולגברים, להורים ולזוגות, לבני נוער ולאנשים. .

 

כל מי שבוחר.ת להצטרף למסלול מקבל.ת ליווי אישי לאורך כל מסע הלימוד ממנחות הקורס על מנת להתאים את קצב הלמידה הנכון, את התרגולים בבית ואת העיבוד הרגשי של התהליכים שקורים.

 

מסלול הלימודים כולל מספר התמחויות לבחירתך:

מסלולי התמחות: ייעוץ מיני הוליסטי פרטני / הנחיית קבוצות / ייעוץ מיני זוגי הוליסטי / ייעוץ מיני חינוכי הוליסטי להורים.     

פסיכותרפיה מינית הוליסיטית מורכבת מתובנות ומתהליכי ריפוי שמאפשרים לכל אשה וגבר להכיר ולהבין את מיניותם ברובד הגופני, הנפשי, האנרגטי והרוחני.

 

הצעד הבא באבולוציה של המיניות היא אינטימיות. ההכשרה מציעה למטפלים, מנחים ויועצים להעמיק וללמוד כלים מעשיים ועמוקים לשיח ישיר על תקשורת אינטימית, מינית ורגשית, כי תקשורת על כל רבדיה המילוליים והבלתי מילוליים היא שער לחברות, לכבוד ולשלום בינינו.

אתיקה מקצועית באקדמיה לאינטימיות מודעת:

  1. עירום אינו קבוע מראש – מפגשי הלימוד והריפוי מתקיימים בביגוד מלא. עירום יכול לקרות כזרימה טבעית של מפגש בין נשים / או בין גברים, אך לעולם לא תהיה “הכתבה של המנחה” שעכשיו יתקיים עירום בסדנה או בטיפול.
     
  2. UNPORN – בעידן הפורנוגרפי בו אנו חיים הלימוד והריפוי מתבססים על ראיית האמת לגבי פורנו, ההשפעות שלה על התפקוד המיני והאתגרים שהיא עצמה יוצרת ומשקפת בתקשורת אינטימית ואותנטית. כאתיקה מדובר על התחייבות של המנחים והמנחות במסלול – שהם לא צורכים פורנוגרפיה
  3. אין מגע באיברי מין + אין מגע מיני כחלק מסדנה או טיפול . מפגשי הריפוי מכילים הילינג לגוף (מגע מרפא), ולעולם לא מגע באיברים אינטימיים-מיניים של המנחה במונחה.
  4. כל מנחה מחויב לקבל ריפוי ממנחה מקצועי ומיומן באופן קבוע לאורך כל שנות עבודתו (אחד על אחד).

תהליכי הריפוי שנלמד:

  1. פסיכותרפיה –  אומנות מערכות היחסים

הריפוי נעשה באמצעות שיחה אינטואיטיבית וקשובה לדינמיקה הבין אישית שבין המטפל / המנחה למטופל / המונחה. נלמד לשאול שאלות, נלמד להקשיב לעומק למי שאיתנו, ולגופנו – אנו – תוך כדי נוכחות במרחב כסימני דרך בשיחה.

  1. חינוך למיניות ואינטימיות מודעת –  מימוש אנרגיית החיים של האדם בכל רבדיה האינטימיים, הרגשיים, היצירתיים, האנרגטיים והרוחניים.

הלימוד נעשה באמצעות תובנות מבחינות ומבהירות לצד הדרכה למגע מודע. נלמד להדריך נשים וגברים, יחידים וזוגות למגע עצמי / זוגי מודע, נלמד להסביר אתגרים בתפקוד המיני והאינטימי באמצעות תובנות שמשלבות גוף-נפש-רוח ומתוכם ליצור תרגולים מעשיים להעמקת החיבור לגוף, לעונג ולשמחה שבלב. הידע על מיניות מודעת ניזון משילוב בין גישות כמו סקסולוגיה, יוגה-טנטרה ומדיטציה.

  1. גישה הוליסטית –  התבוננות עומק לתוך הגוף-הנפש-הרוח שהיא האדם.

הריפוי נעשה באמצעות תהליכי הילינג אנרגטי ורגשי בהם האדם נכנס פנימה לתוך מרחבי השקט שבתוכו ובתהליך עדין ורגיש מונחה לחיבור מחדש לחוויות כואבות ומענגות שנמצאות בתת המודע שלו.

נלמד כלי שנקרא צלילה רגשית-תחושתית שמאפשר כניסה קלה לתת המודע והדרכה עמוקה לריפוי רגשי של זכרונות עבר, אמונות, פחדים ודפוסים מגבילים. הכלי מאד גמיש ויכול לשמש גם לפתרון חלומות, הבנה נפשית של פנטזיות מיניות וריפוי דפוסים שורשיים.

נלמד גם ריפוי בקול, תרגולים מעולם היוגה-טנטרה ליחידים ולזוגות, הילינג אנרגטי = מגע אנרגטי ופיזי עדין שמשמש ככלי נוסף לתקשורת בין המטפל למטופל, גם ככלי ליצירת אינטימיות וחיבור רגשי וגם כשער לריפוי אנרגטי ישיר.

מנחות המסלול

דורית בר – מטפלת מינית וזוגית הוליסיטית, מפתחת שיטה לפסיכותרפיה מינית הוליסיטית.

חוקרת גוף, נפש ותודעה מגיל 14, ‘הסקרנות לקחה אותי עמוק לתוך האקדמיה, ואז לתוך עולם המדיטציה, היוגה והטנטרה, ומשם בעיקר לתוך עצמי. מרבית ידיעותיי לא נבעו מלימוד חיצוני, אלא, נחוו כהיזכרות, בידיעה פנימית ברורה ויציבה. לימים מצאתי סימוכין לכל מה שכביכול אני יודעת. חכמת האהבה יוצרת אחדות ושקט בתודעה, הריפוי שכולנו מבקשים לעצמנו – הוא התמזגות איתה.’

מזה כעשר שנים דורית מלווה תהליכי ריפוי רגשיים, ובשבע השנים האחרונות מתמקדת בריפוי אינטימי, מיני ורגשי לנשים ולגברים, ליחידים, לזוגות ולקבוצות.

 

טיה שלם – יועצת מינית להורים בגישה הוליסיטית, לומדת ומתרגלת יוגה-טנטרה מזה 15 שנה

יזמית חינוכית לכל גיל, פסיכותרפיסטית יוגית-טנטרית הוליסטית, דולה, מלווה הריונות והורים בתחילת דרכם, יועצת מינית חינוכית להורים. חוקרת ומתרגלת מדיטציה ויוגה-טנטרה מזה כעשרים שנים, יוגיני, אמא לשניים, יזמית בתחום החינוך וממקימי ביה”ס הסאדברי בכפר סבא – פרויקט ייחודי של חינוך אלטרנטיבי שמקבל מימון מלא ותמיכה של משרד החינוך ושל עיריית כפר סבא.

איך נראה בפועל מסלול הלימוד לפסיכותרפיה מינית הוליסטית?

השלב הראשון הוא פגישה אישית עם דורית בר וטיה שלם. הפגישה מתקיימת בזכרון יעקב או בכפר סבא. מטרת המפגש היכרות ראשונית והקשבה משותפת האם המסלול מתאים לך. משך המפגש שעה וחצי.
מסלול הלימוד המלא נמשך מספר שנים (1-7 שנים) בהתאמה אישית. שזה אומר שקצב הלמידה ומספר השנים נקבע אישית ובהתאם לבשלות ולהתפתחות של האדם הלומד.
השנה הראשונה מורכבת מ-16 טיפולים אישיים  8 עם דורית בר ו-8 עם טיה שלם +  2 מפגשים משולשים עם דורית ועם טיה.
הפגישות עם טיה שלם מתקיימות בכפר סבא.
הפגישות עם דורית בר מתקיימות בזכרון יעקב.
תדירות המפגשים האישיים – אחת לשבועיים.
שנה א’ מורכבת רק ממפגשים אישיים – אחריה יהיו גם תהליכים קבוצתיים וגם אישיים. ההחלטה על קצב התהליך וסוג המפגשים בשנים הבאות תיקבע בהתאם לבשלות וההתפתחות של מי שלומד ומתוך התייעצות עם דורית וטיה.