Sadna_Teuda1200

פסיכותרפיה מינית הוליסיטית – לימודי תעודה למטפלים ולמנחים

האקדמיה לאינטימיות מודעת מזמינה אותך להצטרף למסלול 

לימודי תעודה בפסיכותרפיה מינית הוליסיטית

הלימוד במסלול מאפשר:

למטפלים, מנחים, מלווים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים רגשיים, מטפלים אלטרנטיביים, מטפלים הוליסיטיים, יועצים זוגיים ומגשרים, מנחי קבוצות ומעגלים, הורים ואנשים לרכוש כלים מעמיקים לפיתוח מודעות עצמית מינית ואינטימית.

ניתן להשתמש בידע כערך מוסף במרחב הטיפולי והחינוכי על מנת לאפשר הבנה עמוקה של שורש הריפוי הרגשי, הלוא היא מיניות האדם. בנוסף ניתן להשתמש בידע על מנת ליצור הרצאות וסדנאות לנשים ולגברים, להורים ולזוגות, לבני נוער ולאנשים. .

 

כל מי שבוחר.ת להצטרף למסלול מקבל.ת ליווי אישי לאורך כל מסע הלימוד ממנחות הקורס על מנת להתאים את קצב הלמידה הנכון, את התרגולים בבית ואת העיבוד הרגשי של התהליכים שקורים.

 

מסלול הלימודים כולל מספר התמחויות לבחירתך:

מסלולי התמחות: ייעוץ מיני הוליסטי פרטני / הנחיית קבוצות / ייעוץ מיני זוגי הוליסטי / ייעוץ מיני חינוכי הוליסטי להורים. הלימודים מעניקים תעודת מנחה לאינטימיות מודעת בשיטת פסיכותרפיה מינית הוליסיטית    

לימודי תעודה

משך המסלול למי מתאים? הערות

שנה א (שנת מכינה)

שנה

*כל מי שרוצה

מסלול מודולרי

ניתן ללמוד

קורס 1 / 2 / 3 /

תרפיה אישית (אחד על אחד) – ייעוץ מיני הוליסיטי נשים / גברים 3 שנים

כ-160 שעות בשנה

מנחים ומטפלים עם ניסיון מעשי של 3 שנים לפחות, ו/או מותנה בראיון אישי.

ניתן ללמוד במקביל למסלול הנחיית קבוצות

תרפיה קבוצתית

הנחיית קבווצות של נשים / גברים

3 שנים

כ-160 שעות בשנה

מנחים ומטפלים עם ניסיון מעשי של 3 שנים לפחות, ו/או מותנה בראיון אישי.

ניתן ללמוד במקביל למסלול הנחייה פרטנית

תרפיה לזוגות – ייעוץ זוגי מיני הוליסיטי

4 שנים

כ-160 שעות בשנה

מותנה בלימוד שנה א, ב וג.

ניתן ללמוד במקביל למסלול להנחיית הורים.

הנחייה להורים – ייעוץ מיני חינוכי להורים 4 שנים

כ-160 שעות בשנה

מותנה בלימוד שנה א, ב וג.

ניתן ללמוד במקביל למסלול להנחיית זוגות.

 

פסיכותרפיה מינית הוליסיטית מורכבת מתובנות ומתהליכי ריפוי שמאפשרים לכל אשה וגבר להכיר ולהבין את מיניותם ברובד הגופני, הנפשי, האנרגטי והרוחני.

 

הצעד הבא באבולוציה של המיניות היא אינטימיות. ההכשרה מציעה למטפלים, מנחים ויועצים להעמיק וללמוד כלים מעשיים ועמוקים לשיח ישיר על תקשורת אינטימית, מינית ורגשית, כי תקשורת על כל רבדיה המילוליים והבלתי מילוליים היא שער לחברות, לכבוד ולשלום בינינו.

אתיקה מקצועית באקדמיה לאינטימיות מודעת:

  1. עירום אינו קבוע מראש – מפגשי הלימוד והריפוי מתקיימים בביגוד מלא. עירום יכול לקרות כזרימה טבעית של מפגש בין נשים / או בין גברים, אך לעולם לא תהיה “הכתבה של המנחה” שעכשיו יתקיים עירום בסדנה או בטיפול.
     
  2. UNPORN – בעידן הפורנוגרפי בו אנו חיים הלימוד והריפוי מתבססים על ראיית האמת לגבי פורנו, ההשפעות שלה על התפקוד המיני והאתגרים שהיא עצמה יוצרת ומשקפת בתקשורת אינטימית ואותנטית. כאתיקה מדובר על התחייבות של המנחים והמנחות במסלול – שהם לא צורכים פורנוגרפיה.
  3. אין מגע באיברי מין + אין מגע מיני כחלק מסדנה או טיפול . מפגשי הריפוי מכילים הילינג לגוף (מגע מרפא), ולעולם לא מגע באיברים אינטימיים-מיניים של המנחה במונחה.
  4. כל מנחה מחויב לקבל ריפוי ממנחה מקצועי ומיומן באופן קבוע לאורך כל שנות עבודתו (אחד על אחד).

תהליכי הריפוי שנלמד:

  1. פסיכותרפיה –  אומנות מערכות היחסים

הריפוי נעשה באמצעות שיחה אינטואיטיבית וקשובה לדינמיקה הבין אישית שבין המטפל / המנחה למטופל / המונחה. נלמד לשאול שאלות, נלמד להקשיב לעומק למי שאיתנו, ולגופנו – אנו – תוך כדי נוכחות במרחב כסימני דרך בשיחה.

  1. חינוך למיניות ואינטימיות מודעת –  מימוש אנרגיית החיים של האדם בכל רבדיה האינטימיים, הרגשיים, היצירתיים, האנרגטיים והרוחניים.

הלימוד נעשה באמצעות תובנות מבחינות ומבהירות לצד הדרכה למגע מודע. נלמד להדריך נשים וגברים, יחידים וזוגות למגע עצמי / זוגי מודע, נלמד להסביר אתגרים בתפקוד המיני והאינטימי באמצעות תובנות שמשלבות גוף-נפש-רוח ומתוכם ליצור תרגולים מעשיים להעמקת החיבור לגוף, לעונג ולשמחה שבלב. הידע על מיניות מודעת ניזון משילוב בין גישות כמו סקסולוגיה, יוגה-טנטרה ומדיטציה.

  1. גישה הוליסטית –  התבוננות עומק לתוך הגוף-הנפש-הרוח שהיא האדם.

הריפוי נעשה באמצעות תהליכי הילינג אנרגטי ורגשי בהם האדם נכנס פנימה לתוך מרחבי השקט שבתוכו ובתהליך עדין ורגיש מונחה לחיבור מחדש לחוויות כואבות ומענגות שנמצאות בתת המודע שלו.

נלמד כלי שנקרא צלילה רגשית-תחושתית שמאפשר כניסה קלה לתת המודע והדרכה עמוקה לריפוי רגשי של זכרונות עבר, אמונות, פחדים ודפוסים מגבילים. הכלי מאד גמיש ויכול לשמש גם לפתרון חלומות, הבנה נפשית של פנטזיות מיניות וריפוי דפוסים שורשיים.

נלמד גם ריפוי בקול, תרגולים מעולם היוגה-טנטרה ליחידים ולזוגות, הילינג אנרגטי = מגע אנרגטי ופיזי עדין שמשמש ככלי נוסף לתקשורת בין המטפל למטופל, גם ככלי ליצירת אינטימיות וחיבור רגשי וגם כשער לריפוי אנרגטי ישיר.

מנחי ההכשרה

דורית בר – יועצת מינית וזוגית, מפתחת השיטה פסיכותרפיה מינית הוליסיטית.

חוקרת גוף, נפש ותודעה מגיל 14, ‘הסקרנות לקחה אותי עמוק לתוך האקדמיה, ואז לתוך עולם המדיטציה, היוגה והטנטרה, ומשם בעיקר לתוך עצמי. מרבית ידיעותיי לא נבעו מלימוד חיצוני, אלא, נחוו כהיזכרות, בידיעה פנימית ברורה ויציבה. לימים מצאתי סימוכין לכל מה שכביכול אני יודעת. חכמת האהבה יוצרת אחדות ושקט בתודעה, הריפוי שכולנו מבקשים לעצמנו – הוא התמזגות איתה.’

מזה כעשר שנים דורית מלווה תהליכי ריפוי רגשיים, ובשבע השנים האחרונות מתמקדת בריפוי אינטימי, מיני ורגשי לנשים ולגברים, ליחידים, לזוגות ולקבוצות.

 

טיה שלם – יוגיני, מורת דרך ליוגה-טנטרה, לומדת ומתרגלת יוגה מזה 15 שנה.

יזמית חינוכית לכל גיל, פסיכותרפיסטית יוגית-טנטרית הוליסטית, דולה, מלווה הריונות והורים בתחילת דרכם, יועצת מינית חינוכית להורים. חוקרת ומתרגלת מדיטציה ויוגה-טנטרה מזה כעשרים שנים, יוגיני, אמא לשניים, יזמית בתחום החינוך וממקימי ביה”ס הסאדברי בכפר סבא – פרויקט ייחודי של חינוך אלטרנטיבי שמקבל מימון מלא ותמיכה של משרד החינוך ושל עיריית כפר סבא.