דורית בר

ייעוץ מיני להורים

מה זה ייעוץ מיני חינוכי להורים בגישה הוליסיטית?

גישה הוליסטית היא בדרך כלל גישה שלוקחת בחשבון את כל המכלול. בייעוץ המיני החינוכי הגישה ההוליסטית מכוונת לכך שאנחנו לומדים לקבל את התשובות על השאלות ועל האתגרים שאיתם אנחנו מתמודדים דרך הגוף ולא רק דרך המחשבה. אנחנו נותנים לחכמה הטבעית הקיימת בנו להתגלות בתוך תהליך הייעוץ.

ייעוץ מיני חינוכי להורים מאפשר לנו מרחב מקצועי שבו אנחנו לומדים ומתפתחים בתחום האינטימי עבורנו ועבור ילדינו. בנוסף, זה מרחב שבו אפשר לשחרר את המתחים המצטברים בתוכנו בכל הקשור למיניות בחיי המשפחה שלנו.

באילו מצבים כדאי לבקש ייעוץ מיני חינוכי להורים?

ישנן סיבות מגוונות לפנות אלינו לקבל ייעוץ מיני חינוכי להורים בגישה הוליסטית, למשל: קושי בתקשורת עם הילדים על נושאים שנוגעים לדימוי גוף, למיניות וליחסים; קושי בתקשורת בין ההורים על נושאים שנוגעים למיניות, למגע ולאינטימיות; יש רצון לבנות בית פתוח ואווירה נעימה לילדים להתפתח בה מינית; אתגרים רגשיים וחברתיים של הילד/ה שקשורים בדימוי עצמי נמוך; שאלות שעולות לגבי מערכות יחסים רומנטיות או חבריות; רצון להכיר את השלבים השונים של ההתפתחות המינית (קבלת וסת, אוננות, התחלת קיום יחסי מין וכדומה); פחדים שעולים סביב מיניות וסביב תקשורת על איברי המין עם הילדים או בין ההורים; פגיעות מיניות שהילד/ה עברו או חשש לפגיעה מינית; שאלות לגבי צפייה בפורנוגרפיה ו/או לגבי התמכרות לצפייה בפורנוגרפיה.

מי בא לייעוץ המיני החינוכי?

אפשר וכדאי להגיע לייעוץ מיני חינוכי בגישה הוליסיטית ביחד – שני ההורים. אפשר גם להגיע בנפרד – רק האבא או רק האמא. קיימת גמישות והקשבה לכל משפחה או זוג בהתאם לצרכים האישיים. אפשר וכדאי לשוחח איתי כדי להשיב ביחד על השאלה מי מגיע למפגש.

למה חשוב שהורים יקבלו ייעוץ מיני חינוכי בעידן הנוכחי?

בעידן שלנו החשיפה לאינטרנט חוצה את הגבולות הפיזיים של המדינות ושל התרבויות והילדים פוגשים מידע רב בקצב מהיר. ידוע שמשנה לשנה גיל הילדים שנחשפים למידע ברשת יורד.

כיום הידע המיני הפופולרי ביותר ברשת הוא פורנוגרפי והוא אינו מותאם לצורך הטבעי והבסיסי של הילד בתקשורת רגשית ועדינה סביב נושאים שקשורים לגוף ולמגע.

הילדים של היום חיים “בעולם של מסכים”, הם משתמשים במדיה ובאינטרנט לצורכי צ’אטים, משחקי מחשב, לימודים וכדומה. במצב הנוכחי, נראה שהילדים מאבדים את היכולת לקיים שיחה פשוטה, ליצור קשר עין ולהתחבר רגשית עם ילדים אחרים – בלי המיסוך הממוחשב.

האחריות שלנו ההורים בזמנים כאלה היא לשים לב למתרחש ולהתאים את היכולת שלנו לשמור על תקשורת טובה וקרובה בינינו ההורים, ולמצוא דרכים יצירתיות גם לתקשורת עם הילדים.

מה חשוב שילדים ילמדו בעידן האינטרנטי?

העובדה שהילדים כיום חיים ב’עולם של מסכים’ מעלה בי את השאלה: מהן המיומנויות הבסיסיות שחשוב שהילדים שלנו יפתחו שיוכלו לשרת אותם כאשר הם ייצאו לחיים העצמאיים שלהם? התשובה העיקרית שעולה לי בהקשר של חינוך למיניות מודעת וליחסים אינטימיים היא שחשוב שהילד/ה יידעו להקשיב לעצמם.

כאשר ילד/ ה יודעים להקשיב לעצמם הם יכולים לענות על שאלות כמו: מי אני בוחרת להיות? מה מעניין אותי? מה אני רוצה ומה אני לא רוצה? איזה מגע נעים לי ואיזה לא? האם טוב לי בקשר הנוכחי או שלא?

המרחב המשפחתי הוא מרחב ללימוד של הקשבה לעצמי ופיתוח דימוי גוף חיובי שיאפשר לי לנוע בטבעיות בתוך מערכות יחסים, לחקור את הגבולות שלי ואת הרצונות שלי, להתענג, להתחבר לשמחה ולהתנסות באהבה.

מה כולל מפגש ייעוץ מיני חינוכי בגישה הוליסיטית?

שיחה רגישה היא הבסיס של המפגש. אצלי ‘מותר לדבר על הכל’, יחד איתכם ההורים אני מקשיבה לעומק לשאלות, לרגשות, לפחדים, ונמצאת איתכם קודם כל כמיכל של הקשבה.

בשלב השני של המפגש, אני עוזרת לכם להקשיב פנימה ולמצוא תשובות לשאלות שעולות מתוך הגוף. התהליך לא דורש ניסיון קודם, אלא רק רצון אמיתי לאפשר לילדים התפתחות מינית בריאה.

למי כדאי לבוא לקבל ייעוץ מיני חינוכי?

למי שרוצה להרגיש חיוניות ושמחה בכל תחומי חייו ולהביא את האנרגיה הזאת למשפחתו ולמערכות היחסים בחייו.
להורים לילדים בכל השלבים – הורים לנערים ולנערות – לילדים ולילדות צעירים – לתינוקות וגם להורים בדרך.
לכל הורה שעולות בו שאלות, תהיות וספקות לגבי “מה הכי נכון לעשות עכשיו” או “איך נכון להגיב עכשיו” בהקשר של נושאים מיניים ואינטימיים שנוגעים לילדים שלנו.
לכל הורה שחווה מבוכה או תקיעות בשיחה שנוגעת באינטימיות מינית, זוגית או הורית.
לכל מי שחוו פגיעה או טראומה בתחום האינטימי-מיני בכל מסגרת שהיא – בבית כילדים / בעבודה / ברחוב / בסדנה / בטיפול / במדיה.

לכל הורה שרוצה להתפתח במערכות יחסים ספציפיות בחייו: משפחתיות – זוגיות – מיניות – אינטימיות.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment