ספריית מדיטציות לריפוי עצמי בגישת תרפיית האגן של דורית בר

תהליכי תרפיה לנשים ולגברים לתרגול עצמי ~ זמן הקשבה לעצמך

אהבה היא מהות עמוקה שכולנו נעים לעברה.


ללמוד אהבה זה אומר ללמוד להקשיב בפתיחות, לזהות הצפה רגשית ולעמוד בעין הסערה בשקט ובנוכחות, למצוא את המרכז שלי ולהישאר שם.
האיכויות הללו של הקשבה, חיבור לשקט הפנימי ושחרור דפוסים הן איכויות נלמדות.


להתחבר לעונג זה אומר ללמוד להקשיב לגוף, לזהות תחושות נעימות ולא נעימות ולבטא אותן בפתיחות.
האיכויות הללו של שיתוף אותנטי, ביטוי מלא וחיבור לגוף הן איכויות נלמדות.


להיפתח לתשוקה זה אומר להתמסר ללב שלי, לרצונות שלי, לומר מה בא לי ולהניח גבולות ברורים לגבי מה שלא בא לי.
האיכויות הללו של הקשבה לתשוקות שלי, ביטוי הרצונות שלי וביטוי של גבולות הן איכויות נלמדות.


אני מזמינה אותך לטייל כאן בספרייה ולהרגיש בבטן איזו סדרה מתאימה לך לריפוי האתגר העכשווי בחייך.

בחרו את הסדרה בהתאם לסוג המיומנות והיכולת שאת.ה רוצה לפתח.


ספריית המדיטציות היא סדרת תרגולים לריפוי עצמי, כל תרגול מלווה בקולה של דורית בר ובמוסיקה עדינה ומלטפת.


ספריית המדיטציות היא כלי עזר רב עוצמה שכל מי שהתנסו בו משתפים אותי שהוא דומה מאד למפגש ריפוי אישי איתי – ועם זאת יש לו את היתרון הכספי המוזל, ואת היתרון של פרטיות מלאה ואפשרות לחזור על התרגול שוב ושוב בזמן שלך.


המדיטציות מוקלטות בלשון נקבית, אך מתאימות לכל המינים.


בואו נצא יחד למסע של חיבור ואהבה.

בא לך להקשיב לקטע קצר? לחצו כאן

בחרו נושא ריפוי מתוך הקשבה ללב 

לחצו על הכותרת או התמונה למידע מלא על סדרת המדיטציות שבחרת

ריפוי הילדה הפנימית המינית
ריפוי הילדה הפנימית המינית
מהי מיניות מודעת
מהי מיניות מודעת
הביוגרפיה המינית שלי
הביוגרפיה המינית שלי
ביטוי צרכים במיניות
ביטוי צרכים במיניות
ביטחון ונראות בקשר
ביטחון ונראות בקשר
אחריות רגשית
אחריות רגשית

בא לך להקשיב לקטע קצר? לחצי כאן

מהי התמסרות לעונג?
מהי התמסרות לעונג?
הפות יודעת להתמסר
הפות יודעת להתמסר
שחרור דפוסים במיניות
שחרור דפוסים במיניות
טבע התשוקה המינית
טבע התשוקה המינית
האדמה כשער לתשוקה
האדמה כשער לתשוקה
תשוקה כדרך חיים
תשוקה כדרך חיים

בא לך להקשיב לקטע קצר? לחצי כאן

להתחבר לפות
להתחבר לפות
ריפוי רגשי-מיני
ריפוי רגשי-מיני
קבלת החלטות דרך הפות
קבלת החלטות דרך הפות
ריפוי רגש הפחד
ריפוי רגש הפחד
פחד ולידה מחדש
פחד ולידה מחדש
מנוחה והרפיה
מנוחה והרפיה

בא לך להקשיב לקטע קצר? לחצי כאן

ריפוי דפוס חוזר
ריפוי דפוס חוזר
ריפוי השורש הרגשי
ריפוי השורש הרגשי
יופי ודימוי גוף
יופי ודימוי גוף
מפחד לאמון
מפחד לאמון
גבולות בריאים ביחסים
גבולות בריאים ביחסים
התמסרות בזוגיות
התמסרות בזוגיות

בא לך להקשיב לקטע קצר? לחצי כאן

כיצד לגשת למדיטציית ריפוי?

קווים מנחים לריפוי עמוק, משחרר ומשמעותי

הספרייה מחולקת ל-8 סדרות של תרגולים. לכל סדרה יש נושא. בחרי סדרה ראשונה להתחלת התהליך מתוך הקשבה ללב. תסמכי על האינטואיציה שלך. את חכמה ואת יודעת איזה נושא קורא לך עכשיו לריפוי.

את יכולה לשכב או לשבת. מומלץ שעמוד השדרה יהיה ישר כשאת שוכבת על מזרון או יושבת על כיסא. שהבגדים יהיו נוחים ונעימים לגוף. מומלץ לתרגל בלי חזיית ברזלים או חזיית ספורט. בתרגולים של הקשבה לפות, רק אם את חשה בנוח, מומלץ לתרגל ללא תחתונים.

עדיף להשתמש באוזניות, זה יעזור לך לצלול יותר עמוק פנימה בחדר שקט וללא הפרעות חיצוניות.

מתי שנוח ונעים לך, יש כאלה שאוהבות לתרגל בבקרים ויש כאלה בשעות אחרות בצהריים או בערב. מצאי את הזמן שלך. הזמן שבו את חשה הכי הרבה נינוחות, אבל גם לא עייפה מידי כדי שתוכלי להכיל את הריפוי.

ממליצה להשתמש בכתיבה חופשית ואינטואיטיבית בסוף התרגול, להישאר עוד כמה דקות עם עצמך ופשוט להעלות על הדף את כל התובנות והתחושות שעולות, בלי לחשוב על מה שאת כותבת. לתת לעט לכתוב מעצמה.

כדי לחוות תוצאות משמעותיות של ריפוי ושחרור כדאי לתרגל את אותה מדיטציית ריפוי בין 3 ל-7 פעמים, לא באותו יום. באופן הזה את תרגישי שאת מתמסרת לתהליך שלם של היכרות עם עצמך בנושא מסוים. זכרי לכתוב בסוף כל תרגול כתיבה אינטואיטיבית על התהליך שעברת. זה יאפשר לתובנות להיכנס פנימה.

כשאת נפתחת לריפוי זה זמן טוב להניח כוונת ריפוי. כוונת ריפוי היא איכות חיובית שאת רוצה ללמוד,  למשל: פתיחות, עונג, תשוקה, אותנטיות, שמחה. שימי לב להבדל הדק והמשמעותי בין כוונה למטרה. בריפוי אנחנו מניחות כוונה ומרפות  (אנרגיה נקבית) ומטרתיות בדרך כלל מלווה בהרבה תסכול וסבל כאשר היא לא מושגת (אנרגיה זכרית). כנשים אנחנו לומדות לסמוך על התהליך שהוא תמיד לוקח אותנו למקום הנכון.

אם תרצי להתייעץ איתי בזמן שאת מתמסרת לספריית המדיטציות את יכולה לכתוב שאלות בקבוצת תודעת האלה בפייסבוק ואני משיבה לכל מי שכותבת באופן אישי. כשאת משתפת בקבוצה – את גם מעוררת השראה בנשים נוספות וגם מקבלת נראות ואהבה ממעגל נשי. אם תעדיפי התייעצות יותר אישית, את יכולה לכתוב לי מייל doritbar.com@gmail.com.

דורית בר

מורה לתקשורת אינטימית ומינית מודעת, מטפלת מינית וזוגית הוליסטית, מפתחת גישת תרפיית האגן. מלווה נשים וגברים, יחידים וזוגות בתהליכי ריפוי והתפתחות להעמקת התשוקה, העונג, האהבה, ההרמוניה והקרבה במערכות יחסים.

עובדת סוציאלית במקצועי הפורמלי – ומרפאה הוליסטית ברמה הבלתי פורמלית. מומחית לריפוי פגיעות מיניות וטראומה מורכבת. מנהלת את קבוצת הפייסבוק ~ תודעת האלה ~ מרחב לימוד והתפתחות לנשים.

גישת תרפיית האגן משלבת תובנות וכלי ריפוי משיטות מגוונות כמו פסיכותרפיה טרנספרסונלית, פסיכותרפיה גופנית, אימון, הילינג, תקשורת מקרבת, יוגה-טנטרה, מדיטציה, SE, התמקדות, סקסולוגיה, שמאניזם וריפוי בעזרת קול וצמחים.

שאלות שנשים שואלות אותי:

באופן מפתיע התשובה היא “כן!”. במהלך שנה וחצי המדיטציות נוצרו כחלק מקורס ריפוי שהנחיתי לנשים אונליין. נשים השתמשו במדיטציות על בסיס קבוע ושיתפו שהן עוברות שינויים משמעותיים בחייהן כתוצאה מהתרגול בבית. למשל: רגשות שהיו תקועים והשתחררו; זכרונות עבר שהכבידו ומצאו את הדרך לצאת מהגוף ולאפשר נקודת מבט חדשה; כלים לתקשורת שנלמדו ואיפשרו לצאת מתקיעות וקונפליקט לעבר בהירות וחיבור חיובי. אני מבינה שמה שיוצר את השינוי הוא בעיקר כוונה חזקה ורצון אמיתי לעבור ריפוי.

להבנתי הריפוי היעיל ביותר קורה כאשר יש שילוב של תהליך פרונטלי עם תרגול עצמי. למה? כי תהליך פרונטלי מעניק איכויות מסוימות ותרגול עצמי מעניק איכויות אחרות. מה שקורה בתרגול עצמי– לא קורה בתהליך פרונטלי ולהיפך. לכן ההמלצה שלי היא לשלב תהליכים.

תסמכי על האינטואיציה שלך. הספריה בנויה מ-8 סדרות, לכל סדרה יש נושא, ובכל נושא יש 3 תרגולים שונים. את חכמה ואת יודעת, אני מזמינה אותך לסמוך על עצמך וגם להסכים “לטעות”, לצאת למסע במעמקי הנפש והגוף שלך למחוזות שלא הכרת. הספרייה היא מעגלית וספירלית, זה אומר שכל הנושאים מובילים להעמקת החיבור שלך לגוף, ללב ולאהבה שאת.

ההמלצה היא להתייחס לספרייה כמו קורס / תהליך למידה ארוך. במובן הזה כדאי כל פעם לקחת סדרה אחת ולהתמסר אליה, לתרגל כל מדיטציה מספר פעמים ולמצות את הנושא ואז לעבור לסדרה הבאה. התהליך שאת עומדת לעבור הוא עמוק מאד והוא לא נמדד במספרים כמותיים אלא באיכות ההקשבה שלך. תני לעצמך זמן ללמוד בקצב שלך ובהתאם למידת ההכלה והסקרנות שבך.

מרגע שאת מתחילה את התרגול באופן טבעי הגוף והנפש שלך מתחילים לחוות כל מיני רגשות ותחושות בעוצמה. עצם המודעות שלך למה שאת חשה היא התחלה של ריפוי. כל הרגשות מקובלים ויש להם מקום. למעשה הרגשות שלך הם חלק ממפת הריפוי שלך וכאשר את שמה אליהם לב את לומדת את הטריגרים שלך ומקבלת הזדמנות לעבוד איתם בתוך התרגול עצמו.

ההמלצה היא לגשת לתרגול בעדינות רבה. להתכונן לכך שייתכן שיצופו תכנים כואבים מהעבר שלך ולזכור שבכל רגע את יכולה לעצור את ההקשבה למדיטציה ופשוט לנוח. האתגר האמיתי הוא לזהות מתי זה מציף מידי – ומתי ריפוי קורה. ההמלצה היא להניח כוונה להקשבה עצמית, לא לעבור את הגבול של מה שאני יכולה להכיל כרגע ולהתייחס לכל תרגול כאפשרות, ולא כמטרה “שאני חייבת לסיים הכל”. להפך – כל צעד שאני עושה של הקשבה לעצמי ולגבולות שלי – הוא ריפוי.

גישת תרפיית האגן כוללת בתוכה את העקרונות של היוגה-טנטרה והייחודיות שלה בכך שהיא משלבת גם גישות מהמזרח וגם גישות מהמערב. כלומר מעבר לכלים הטנטריים הגישה כוללת תובנות ומיומנויות מתחומים כמו: פסיכותרפיה גופנית, אימון, הילינג, מיינדפולנס, תקשורת מקרבת, SOMATIC EXPERIENCE – SE, התמקדות, ריפוי דרך קול, יוגה ומדיטציה.

מרגע שרכשת סדרת מדיטציות – היא שלך לכל החיים! את מוזמנת להשתמש בה כמה שאת רוצה. הבקשה שלי היא שלא תעבירי את הקישורים הלאה לחברות. כמובן שאת יכולה להמליץ לחברות על הספרייה ולאפשר להן לרכוש לעצמן את הסדרה שהן רוצות.

תהליכי הריפוי בספריית המדיטציות מתאימים לכל אשה בזוגיות או לא בזוגיות – כי גם אם כרגע את לא ביחסים אינטימיים, היית בעבר ותהיי בעתיד. ריפוי קורה דרך מצבי חיים שונים ולכל תקופה יש את השיעורים הייחודיים לה. כשאני לא בזוגיות אני פנויה לריפוי העבר, יש לי הרבה זמן לעצמי ואני יכולה ליצור תשתית פנימית חזקה לקראת מערכת היחסים הבאה. כשאני נמצאת בזוגיות האתגרים מאד ברורים, ואני יכולה להשתמש בהם כדי להעמיק עוד פנימה לריפוי עצמי ולפיתוח מיומנויות תקשורת אינטימית ומינית מודעת.

אם תרצי להתייעץ איתי בזמן שאת מתמסרת לספריית המדיטציות את יכולה לכתוב שאלות בקבוצת תודעת האלה בפייסבוק ואני משיבה לכל מי שכותבת באופן אישי. כשאת משתפת בקבוצה – את גם מעוררת השראה בנשים נוספות וגם מקבלת נראות ואהבה ממעגל נשי. אם תעדיפי התייעצות יותר אישית, את יכולה לכתוב לי מייל doritbar.com@gmail.com.

תהליכי הריפוי בספריית המדיטציות מתאימים לנשים בכל גיל. הסיבה היא שבכל גיל שורש הריפוי נמצא ברגשות ובתחושות שלנו – במובן זה אין הבדל בין עצב, כעס או כיווץ של אשה בת 25 לזו של אשה בת 65.

משך כל מדיטציה כ-30 דקות. היא מתחילה בכניסה עדינה לתוך הגוף והרפיה למצב נינוח. מנוחה בפני עצמה היא הזנה משמעותית לגוף-נפש ובמיוחד למערכת העצבים. אחרי שלב ההרפיה יוצג בפנייך נושא מסוים, שאלה מסוימת, תרגיל מסוים, התרגיל ייקח אותך למקומות עמוקים בתוכך – למשל לריפוי של זכרונות עבר, לשחרור רגשות בהווה או בעבר ולחיבור לתחושות הגוף. במהלך הצלילה לתוך עצמך הריפוי כולל הדרכה הדרגתית ומקצועית איך להכיל את כל מה שעולה ומה לעשות עם התוכן. בסיום שלב הריפוי שוב תקבלי הזמנה לנוח ולהרפות. בסוף התרגיל ההמלצה היא לכתוב כתיבה אינטואיטיבית במחברת שלך כדי לאסוף את כל התובנות שפגשת במסע.

לא. הספרייה היא מסע ריפוי רגשי אינטימי ומיני עמוק לתוך עצמך בנושאים שנוגעים למערכות יחסים, מיניות ותקשורת אינטימית. אם חשקה נפשך להקשיב להרצאות של דורית את מוזמנת להכיר את הערוץ שלה ביוטיוב וגם את הפודקאסט בספוטיפיי. ישנם חלקים קצרים בתרגולים שבהם דורית מסבירה כל מיני עקרונות ריפוי וזה יכול להישמע כמו הרצאה קצרה, אולם עיקר התהליך הוא תרגול ריפוי מעשי והתבוננות פנימה.

הספרייה מתאימה גם לנשים שעוסקות בטיפול ורוצות להרחיב את סל הכלים שלהן. דרך הלמידה היא חוויתית – שזה אומר שאת מתנסה בכלים על עצמך ואז את יכולה ליישם אותם עם אנשים שאת מלווה. משיתופים שאני מקבלת מנשות טיפול וריפוי אני לומדת שהכלים עוצמתיים ומתאימים לריפוי במגוון רחב של נושאים רגשיים ואינטימיים. כל מה שאת חווה בעצמך ועוברת דרכו ריפוי – קל וטבעי להעביר הלאה.

כל הזכויות שמורות © אינטימיני – מרחב ריפוי והתפתחות – דורית בר