מיניות מודעת הכשרת מנחים

דורית בר

חוקרת מיניות ואינטימיות, מפתחת השיטה למיניות מודעת פסיכותרפיה מינית הוליסיטית, מטפלת מינית וזוגית, מלווה נשים וגברים, יחידים וזוגות בתהליכי ריפוי והתפתחות המאפשרים מימוש וביטוי של תשוקה, אירוטיקה ותקשורת אוהבת במערכות יחסים.

“אני הוגה בה באהבה משנות ילדותי הצעירה, מבקשת לדעת מה מחבר בין אנשים, מה מאפשר לנו להיות קרובים ואכפתיים, חומלים וקשובים. כילדה נחשפתי לקונפליקטים בין ההורים ולבי נשבר, ראיתי את הדמיון שבין הכעס והאלימות בבית לבין המלחמות שקורות בעולם. מאז ועד היום לא הפסקתי לשאול ולחקור בשאלת האהבה. אני יודעת שאהבה היא המשמעות העמוקה ביותר שמבקשת להתגלות דרכנו, אני יודעת שכאשר יש בלבנו אהבה, היא מביאה איתה שלווה, הרמוניה, חכמה ושמחה. אני יודעת שאהבה היא מי שאנחנו באמת.”

מהי פסיכותרפיה מינית הוליסיטית?

פסיכותרפיה מינית הוליסיטית היא דרך ריפוי ולימוד למימוש מיניות מודעת ואינטימיות מודעת. השיטה מורכבת מסדרת תרגולים, מיומנויות ותובנות מעשיות שמטרתן לאפשר למי שבשל לכך להעמיק לתוך החוויה האינטימית ולחוות רמות הולכות וגדלות של חושניות, עונג והתרחבות של הלב. השיטה מושפעת מגישות ריפוי ותרפיה מגוונות כמו סקסולוגיה, פסיכולוגיה, יוגה-טנטרה, אימון ומדיטציה.

“המסע לריפוי המיניות שלי התחיל לפני כעשר שנים, התעורר בי דחף להבין את מערכות היחסים שלי עם גברים ולהשתחרר מדפוסים מגבילים. התחלתי לראות את כל המקומות בתוכי שבהם אני לא אותנטית, לא שלמה ולא באמת מחוברת לעצמי בתקשורת האינטימית הרגשית והמינית. הכאב שהופיע מתוך תהליך ההתבוננות איפשר לי לחוות את הקשר שבין היכולת להיות מחוברת לעצמי – גופנית, רגשית ורוחנית – לבין היכולת לחלוק אהבה עם אדם אחר. ככל שמסע הריפוי העמיק, כך התעורר הדחף לחלוק את הידע עם אנשים נוספים.”

מיניות כשער לאהבה

האנרגיה המינית היא אנרגיית החיים היסודית ביותר, מקור הבריאה כולה. במפגש האינטימי האנרגיה המינית מחברת בין אנשים בגוף, בנפש וברוח. החיבור מתעורר דרך תחושות גופניות מענגות, הוא מעמיק דרך ביטויים רגשיים של הקשבה, אכפתיות והכלה, ומגיע לשיאו בחווית אחדות, שקט ונוכחות מודעת בגוף.

דרושים אומץ ובגרות כדי להסכים להתבונן פנימה לתוך המסע המיני שלנו, כי לצד חוויות אירוטיות מענגות ושמחות, ישנן גם חוויות שעוררו בנו כאב, תסכול ופחד. החוויות הללו אגורות בגופנו ובנפשנו, הן מבקשות שנכיר בהן ונרפא אותן דרך הקשבה לעצמנו, אהבה עצמית ותקשורת כנה עם האהובים שלנו.

עוד על דורית בר

דורית חוקרת ולומדת גוף, נפש ותודעה מזה שלושים שנה. בעשר השנים האחרונות היא מתמקדת בליווי אנשים (נשים וגברים) בכל הנוגע לתשוקה, עונג מיני, תקשורת אינטימית, מגע מודע ותקשורת זוגית אוהבת. בשנתיים האחרונות בנוסף להנחיה וליווי אישיים, זוגיים וקבוצתיים, דורית פתחה את בית הספר למטפלים/ות יחד עם טיה שלם, במסגרתו הן מלמדות לימודי תעודה בפסיכותרפיה מינית הוליסיטית לאנשי מקצוע מתחום הטיפול, הריפוי והחינוך.

“האתגר המשמעותי ביותר שעומד בפנינו בעידן הנוכחי של מערכות יחסים אינטימיות הוא ההסכמה לקבל אותן כמרחב להתפתחות אישית, רגשית ורוחנית. במובן זה, הקרבה הרגשית, האירוטית והמינית מסורגות יחדיו לכדי שלם אחד, יחיד ומאוחד.”

Comments

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment