אדר חדש

דורית בר ~ מי אני?

דורית בר היא מטפלת מינית וזוגית הוליסיטית, עובדת סוציאלית ומפתחת את גישת תרפיית האגן. תרפיית האגן היא סוג של פסיכותרפיה מינית הוליסיטית, גישה שנוצרה בהשראת שיטות כמו: סקסולוגיה, פסיכולוגיה, אימון, מדיטציה, יוגה-טנטרה, הילינג, מיינדפולנס, SE והתמקדות.

מסע ריפוי בגישת תרפיית האגן מאפשר חופש מדפוסים ומחסומים מגבילים, ריפוי טראומות רגשיות, ריפוי פגיעות מיניות ולימוד של מיומנויות לתקשורת אינטימית קרובה, פתוחה, ומקבלת.

טיפול מיני בגישת תרפיית האגן מתאים לכל המינים – נשים, גברים, קווירים, טרנסג’נדר, יחידים, יחידות וזוגות. אנשים שאוהבים לאהוב ורוצים להעמיק את התשוקה, העונג, הביטחון והאהבה במערכות יחסים.

“אני הוגה בה באהבה משנות ילדותי הצעירה, מבקשת לדעת מה מחבר בין אנשים, מה מאפשר לנו להיות קרובים ואכפתיים, חומלים וקשובים. כילדה נחשפתי לקונפליקטים בין ההורים ולבי נשבר, ראיתי את הדמיון שבין הכעס והאלימות בבית לבין המלחמות שקורות בעולם. מאז ועד היום לא הפסקתי לשאול ולחקור בשאלת האהבה. אני יודעת שאהבה היא המשמעות העמוקה ביותר שמבקשת להתגלות דרכנו, אני יודעת שכאשר יש בלבנו אהבה, היא מביאה איתה שלווה, הרמוניה, חכמה ושמחה. אני יודעת שאהבה היא מי שאנחנו באמת.”

 מהי גישת תרפיית האגן? Agana Therapy Healing

גישת תרפיית האגן היא נתיב של פסיכותרפיה מינית הוליסיטית. זוהי דרך ריפוי והתפתחות למימוש מיומנויות תקשורת במרחב המיני והאינטימי שמשלבת הילינג עם פסיכותרפיה. הגישה מורכבת מסדרת תרגולים, מיומנויות ותובנות מעשיות שמטרתן לאפשר לכל מי שרוצה בכך להעמיק לתוך החוויה האינטימית ולחוות רמות הולכות וגדלות של חושניות, עונג והתרחבות של הלב. הגישה מושפעת מגישות ריפוי ותרפיה מגוונות כמו סקסולוגיה, פסיכולוגיה, יוגה-טנטרה, אימון ומדיטציה, מיינדפולנס,  התמקדות ו-SE.

“המסע לריפוי המיניות שלי התחיל בשנות השלושים לחיי, התעורר בי דחף להבין את מערכות היחסים שלי עם גברים ולהשתחרר מדפוסים מגבילים. התחלתי לראות את כל המקומות בתוכי שבהם אני לא אותנטית, לא שלמה ולא באמת מחוברת לעצמי בתקשורת האינטימית הרגשית והמינית. הכאב שהופיע מתוך תהליך ההתבוננות איפשר לי לחוות את הקשר שבין היכולת להיות מחוברת לעצמי – גופנית, רגשית ורוחנית – לבין היכולת לחלוק אהבה עם אדם אחר. ככל שמסע הריפוי העמיק, כך התעורר הדחף לחלוק את הידע עם אנשים נוספים.”

מה הקשר בין מיניות לאהבה?

האנרגיה המינית היא אנרגיית החיים היסודית ביותר, מקור הבריאה כולה. במפגש האינטימי האנרגיה המינית מחברת בין אנשים בגוף, בנפש וברוח. החיבור מתעורר דרך תחושות גופניות מענגות, הוא מעמיק דרך ביטויים רגשיים של הקשבה, אכפתיות והכלה, ומגיע לשיאו בחווית אחדות, שקט ונוכחות מודעת בגוף.

דרושים אומץ ובגרות כדי להסכים להתבונן פנימה לתוך המסע המיני שלנו, כי לצד חוויות אירוטיות מענגות ושמחות, ישנן גם חוויות שעוררו בנו כאב, תסכול ופחד. החוויות הללו אגורות בגופנו ובנפשנו, הן מבקשות שנכיר בהן ונרפא אותן דרך הקשבה לעצמנו, אהבה עצמית ותקשורת כנה עם האהובים שלנו.

מסר מלבי

“האתגר המשמעותי ביותר שעומד בפנינו בעידן הנוכחי של מערכות יחסים אינטימיות הוא ההסכמה לקבל אותן כמרחב להתפתחות אישית, רגשית ורוחנית. במובן זה, הקרבה הרגשית, האירוטית והמינית מסורגות יחדיו לכדי שלם אחד, יחיד ומאוחד. הדבר החשוב שעלינו לקבל בתוך התהליך של העמקת האהבה הוא את עצמנו – את כל החלקים שלנו – את הילד/ה הפנימיים, את החלקים המוארים ואת החלקים החשוכים. ככל שמתקיימת יותר קבלה עצמית נולדת גם קבלת האחר והאהבה יכולה לפרוח בכל המישורים.”

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment