פערים בתשוקה

מהו ייעוץ מיני?

ייעוץ מיני בבית הספר לאינטימיות הוא תהליך מותאם אישית שמתאים לזוגות ולסינגלס שמתמודדים עם אתגרים כמו:

☯ פערים בתשוקה המינית

☯ קונפליקטים רגשיים ומריבות שחוזרים על עצמם בלופ

☯ בושה וחוסר נינוחות בביטוי של צרכים ורצונות במרחב המיני

☯ חרדת ביצוע

☯ ריצוי (מיניות בהסכמה ולא בתשוקה)

☯ היעדר תשוקה בקשר ארוך שנים של צד אחד או של שני הצדדים; היעדר משיכה בקשר ארוך שנים של צד אחד או של שני הצדדים

☯ אתגרים בתפקוד המיני הגברי: שפיכה מהירה, שפיכה מעוכבת,קשיים בזקפה (שלא קשורים לגיל או למצב רפואי)

☯ אתגרים בתפקוד המיני הנשי: קושי לחוות אורגזמה לבד ו/או עם בן/בת זוג, וגיניסמוס, וסטובוליטיס, כאבים בחדירה, פטריות וגירודים בפות, גועל מהפות

☯ טראומות מיניות; טראומות רגשיות

☯ קושי בפתיחת הלב באינטימיות

☯ דיכוי תחושת החיים וניתוק משמחת חיים

☯ קושי בהגדרת הזהות המינית או בקבלה שלה

☯ התמכרות לפורנו ולפנטזיות מיניות

☯ ניתוק רגשי, ניתוק מזרימת החיים, מיצירתיות ומרגשות מגוונים.

אתיקה מקצועית: המפגשים מתקיימים בביגוד מלא ואינם כוללים שום סוג של מגע אינטימי בין דורית בר, היועצת והמלווה, לבין מי שפונים לקבלת ייעוץ מיני אישי או זוגי.

מה כולל מפגש עם דורית בר? צעד ראשון לקבלת ייעוץ מיני

הצעד הראשון הוא עצם ההחלטה שלך לבקש ולקבל עזרה מקצועית, כי ניסית לפתור לבד אתגר זוגי או אישי בעצמך ולא הצלחת. מניסיוני, עצם ההחלטה לבקש עזרה מציפה רגשות מורכבים כמו תקוה ואמונה לצד חשש ופחד. אלה הן תחושות טבעיות מאד במצב הזה. קבלת ייעוץ מיני היא תהליך אינטימי מאד וחשוב לך לדעת שמי שעוזר לך מתאפיין במקצועיות, ניסיון רב ויכולת לעזור באתגרים דומים לשלך.

תהליך האבחון עם דורית בר בנוי בצורה הדרגתית ומאפשר לך לבחון האם הגישה הייחודית שמשלבת לימוד של שפת האינטימיות לצד ריפוי רגשי ריפוי בגישת תרפיית האגן מתאים לך. 

כדאי לקרוא את כל השלבים

אפשר לפנות אלינו עם כל שאלה, נשמח לעזור

 

המלצה מכל הלב:

תיכנסו לפודקאסט שלי ‘שפת האינטימיות’ ותקשיבו לכמה פרקים. יש בפודקאסאט קרוב ל100 פרקים על מגוון רחב של נושאים שנוגעים לזוגיות, למיניות ולתקשורת ביחסים. ההקשבה תאפשר לך להרגיש הרבה לפני שניפגש אם השפה והגישה מתאימה לך.

שלב ראשון:

תקבל שאלון היכרות שבו נוכל להכיר אותך ולהבין מה האתגרים הנוכחיים שלך במרחב האינטימי והמיני. כדאי לענות על השאלות בפתיחות מירבית, כי זה יעזור לנו לעזור לך. אם פנית לקבלת ייעוץ מיני זוגי, שני הצדדים מתבקשים למלא את השאלון

מי קורא את שאלון ההיכרות שלך?

דורית בר ומנהלת בית הספר אור קרייף. התשובות שלך נשמרות בסודיות מוחלטת ולא נעשה בהם כל שימוש פרט למתן שירות מקצועי

שלב שני:

אחרי שנקבל את השאלון שלך נציע לך לקבוע שיחת היכרות טלפונית ראשונית ללא עלות עם אור קרייף מנהלת בית הספר לאינטימיות. משך השיחה 15-20 דקות, מטרת השיחה להכיר מקרוב ולענות על כל השאלות שלך לגבי קביעת מפגש אבחון עם דורית או הצטרפות לאחד הקורסים והסדנאות בבית הספר

שלב שלישי:

אם בחרת לקבוע מפגש אבחון ייעוץ מיני אישי או ייעוץ מיני זוגי נקבע את המפגש, המפגשים מתקיימים בבורגתה עמק חפר או בזום

☯ אם בחרת להצטרף לאחד הקורסים או הסדנאות תקבל מאור קרייף מנהלת בית הספר לאינטימיות את כל המידע על הסדנה ואת כל הפרטים הנדרשים להצטרפות אליה. אחד היתרונות של השיחה המקדימה עם אור היא שתוכלו לחשוב יחד בהתאם לסוג האתגר בחייך האינטימיים מה הדרך הטובה ביותר עבורך להצטרף לבית הספר לאינטימיות. לחלק מהאנשים מתאים מפגש אישי או זוגי ולחלק מתאימה דווקא סדנה חד פעמית או קורס דיגיטלי

שלב רביעי:

אם בחרת לקבל מפגש אבחון זוגי או אישי עם דורית בר במפגש עצמו תכירו מקרוב, תערכו אבחון מעמיק וזיהוי שורש הריפוי. ברגע שתופיע הבנה משמעותית ופשוטה לסיבות שבגללן האתגר קיים, אפשר יהיה גם להציע לך, תוכנית ליווי זוגית או אישית או תוכנית לימודים בבית הספר לאינטימיות.

ניסיונה הרב של דורית – מעל 15 שנים – בליווי תהליכי ריפוי לזוגות וסינגלס מאפשר לה להציע לך גם נקודת מבט חדשה על האתגר וגם דרך התפתחותית חדשה לפתרון שלו

☯ יש אנשים שרוצים להגיע רק למפגש אבחון אחד או שניים, זה אפשרי. יש אנשים שרוצים לעבור תהליך עמוק ומשמעותי כדי להגיע לריפוי שלם, גם זה אפשרי. הבחירה היא שלך.

שלב חמישי:

לאנשים שרוצים ללכת איתנו דרך ולקבל מענה שלם לאתגר, נציע תוכניות ליווי התפתחותיות שנמשכות בין שנה לשנתיים בהתאם לסוג האתגר. תוכנית ליווי משלבת לימוד של שפת האינטימיות וריפוי רגשי בגישת תרפיית האגן:

התוכניות כוללת שילוב בין מפגשים אישיים / זוגיים בהתאם לצורך, לימוד בקורסים דיגיטליים / פרונטליים וקריאת חומרי לימוד. השילוב בין הפיתוח של מיומנויות תקשורת אינטימיות ומיניות עם הריפוי של דפוסים וטראומות מביא לתוצאה שלמה ולשינוי משמעותי.

התוכנית מותאמת אישית ונבנית בהתאם לתקציב הכספי שלך. 

אם יש לך בשלות לעשות את הצעד הראשון: לחצו על הכפתור הורוד ותתחילו למלא את שאלון האבחון.  אחרי שנקבל את השאלון שלך ניצור איתך קשר טלפוני. 

למי מתאים ייעוץ מיני?

לזוגות שרוצים להעמיק את החוויה האינטימית, לחבר את העונג המיני לחיבור רגשי, לפתור קונפליקטים וקשיים שעולים סביב נושאים כמו תשוקה, עונג וביטוי רגשי, לשחרר מחסומים ודפוסים שמעכבים ומקשים על התקשורת במערכת היחסים.

לנשים עם קושי לחוות אורגזמה, פחד מסקס, פחד ממגע עם גברים ומגברים בכלל, כאבים בזמן החדירה, וגיניסמוס, וולוודניה, ווסטבוליטיס, קושי בקבלת הזהות המינית או בהגדרתה, אנ-אורגזמה, פרידה כואבת, פגיעות מיניות, טראומות רגשיות, טראומה מורכבת, ניתוק מהחשק המיני, קושי לספק את בן/ בת הזוג, רצון בלתי ממומש באינטימיות, קשיים בתקשורת המינית והרגשית עם בן/ בת הזוג.

לגברים שמתמודדים עם קשיים בתקשורת האינטימית עם בן/ בת הזוג, אימפוטנציה, שפיכה מהירה, שפיכה מעוכבת, קושי לחוש ביטחון בחברת בן/ בת זוג, קושי בקבלת הזהות המינית או בהגדרתה, פרידה כואבת, פגיעות מיניות, טראומות רגשיות, טראומה מורכבת, חשק מיני מוגזם או נמוך מאד, קושי לספק את בן/ בת הזוג, התמכרות לפורנו ולפנטזיות מיניות, התמכרות למין, קושי להתחיל עם נשים/ גברים וליזום מערכת יחסים אינטימית.

מה הקשר בין ריפוי טראומה ומיניות מודעת?

עיבוד רגשי וגופני (סומטי) לחוויות חיים שקשורות לגוף, למיניות, לאוכל ולמגע מעניק כוח אדיר לשינוי דפוסים ומחסומים במרחב האינטימי והמיני ובחיים בכלל. כל חוויה שלילית (טראומה) שהותירה כאב לא מעובד (פוסט טראומה) הופכת לכיווץ התנהגותי, מחשבתי, רגשי ותחושתי ומונעת זרימה טבעית של אנרגיית חיים (שיחזור טראומה). פגיעות מיניות, פגיעות רגשיות, משברים משפחתיים, טלטלות מדיניות, מלחמות, תאונות, מחלות – כל אלה פוגשים כל אחד ואחת מאיתנו בדרך כזו או אחרת ומותירים חותם מסוים על הגוף ועל הנפש.

למרות שלא כולנו עברנו פגיעות מיניות ישירות, כולנו מושפעים מתרבות שמקדשת יופי חיצוני, שופטת אנשים על פי מראה, משקל, צבע עור ומוצא ומתייחסת לגוף בצורות עקיפות וישירות ככלי לעוררות מינית וריגוש.

ילדות, נערות ונשים חוות הטרדות מיניות במרחב הציבורי מעצם היותן, הארות אגב שמתייחסות למראה וללבוש ופעמים רבות גם מגע לא נאות. תעשיית היופי, הדוגמנות והקוסמטיקה מעבירה מסר ברור “כדי להיות יפה, את צריכה לקנות משהו / לרדת במשקל / להתלבש אחרת / להתאפר אחרת…”, את לא מספיק יפה כפי שאת!

בנים, נערים וגברים מקבלים מסרים ברורים מהחברה שגורמים להם להימנע מבכי, להתעלם מרגשות, להתנתק ולהדחיק כדי להיות חזקים בכל המצבים. הדבר שרוב הגברים הכי מפחדים ממנו הוא להביע חולשה ופגיעות. גברים לומדים לקשר הערכה עצמית להישגים מלחמתיים, גופניים וספורטיביים, לכיבושים מיניים ולהצלחות כספיות.

ההערכה שלי היא שרמות המתח והלחץ שגברים מתמודדים איתן סביב הצלחה וערך עצמי מקבילות לרמות הדריכות שנשים חוות בגלל היעדר חווית ביטחה  safety גופנית.

חשוב להוסיף שגם בנים, נערים וגברים חווים פגיעות מיניות, הטרדות מיניות וגילוי עריות; ובהקבלה גם נשים מתמודדות עם הצורך להוכיח את עצמן על בסיס הצלחה בסטנדרטים לא הגיוניים של הצלחה גם כאמא, גם כאשת קריירה וגם כאשה מינית.

התובענות החברתית  הכללית לא משאירה מקום לגלות את האיזון הפנימי האישי, הנעים והייחודי, והתגובות הנפוצות ללחץ הזה הן רמות גבוהות של חרדה, דיכאון, כאבים פיזיים פסיכוסומטיים, התמכרויות וחוויה יסודית כללית ש’אני לא מספיק טוב’, ‘אני לא מספיק טובה’.

ההמלצה שלי היא לעבור את תהליכי העיבוד הללו במרחב מקצועי אישי או קבוצתי, שיש בו את הידע והכלים לאפשר לכל הרעש החיצוני לעלות למודע, לעבור עיבוד רגשי וסומטי ולהשתחרר מהגוף ומהנפש כדי לפנות מקום לעונג, ולשמחה, לאותנטיות ולחוויות חיים חדשות ובונות חופשיות ככל שניתן מציפיות ולחצים חיצוניים.

היכולת להתחבר לעצמי, להקשיב פנימה ולעצב את חיי קשורה ישירות ליכולת לחוות עונג מיני כי מיניות מתגשמת במלואה כשהיסודות שלה הם כנות וחיבור. כל טראומה שחווינו, קטנה או גדולה, רגשית או מינית שלא עברה עיבוד מייצרת חסימה ומפריעה לזרימה הטבעית של שמחה וחיוניות.

sexual therapy

אינטימיות כשער לריפוי

האתגרים השונים שעולים במרחב המיני הם בדרך כלל רק פני השטח של רבדים עמוקים יותר שמבקשים ריפוי. ירידה בתשוקה המינית, שפיכה מהירה, קושי לחוות אורגזמה או מאבקי כח בין בני הזוג בגלל פערים בחשק המיני – כל אלה הם רק סימפטומים של אתגר משמעותי יותר – ההסכמה להיות קרובים ואינטימיים עם עצמנו ועם מי שלצדנו.

אינטימיות היא היכולת להיפגש באמת, בלי מסכות, בלי הגנות, פשוטים. בדרך כלל, קשה לנו להיות קרובים, זה מפחיד ומרתיע, עולה חשש שיראו אותנו כמו שאנחנו, ואולי לא יאהבו אותנו, ואולי יפגעו בנו. כשיש הסכמה להיות קרובים אנחנו מתבגרים, נפתחים, לומדים לקבל את עצמנו ואת מי שלצדנו.

כיועצת מינית וזוגית הוליסטית אני משתמשת באיכות האינטימית כאיכות מרפאת שמחברת אותנו לעצמנו ולאהובינו. הקרבה לעצמנו לצד ההסכמה להיראות פותחת שערים של אהבה עצמית ומתוכה מתגלות נדיבות, הענקה והתמסרות לאחר.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment