מיניות הוליסטית דורית בר

מהי מיניות הוליסטית?

מיניות הוליסטית היא נקודת מבט שמאפשרת חיבור מיני גופני, רגשי ואנרגטי. חוויה מינית שלמה מעוררת תחושות גופניות מענגות ומלאות תשוקה, היא מעמיקה דרך ביטויים רגשיים של הקשבה, אכפתיות וחיבור ללב, ומגיעה לשיאה בתחושת אחדות, שקט ונוכחות מודעת בגוף.

הלימוד של מיניות הוליסטית כולל תרגולים אישיים וזוגיים רגשיים וגופניים לצד פיתוח מיומנויות אינטימיות לבניית תקשורת הרמונית ומגע מודע. מטרת הלימוד לאפשר העמקה של החוויה האינטימית והעצמת היכולת לחוות חושניות, תשוקה ואהבה.

דורית בר משלבת בתהליכי הליווי לימוד והדרכה לצד ריפוי רגשי. ההיגיון שעומד מאחורי השילוב הזה הוא שהלימוד התאורטי מאפשר לנו להיפתח לרעיונות חדשים ולפתח צורות חשיבה חדשות בכל מה שנוגע לזוגיות ולמיניות; והצד המרפא רגשית מאפשר לשחרר כאבי עבר, טראומות ורגשות כואבים שעולים מתוך משבר עכשווי.

שפת האינטימיות היא השפה שדורית מלמדת כדי להעניק הדרכה ברורה בכל מה שנוגע למגע מודע, תקשורת רגשית בקשר ארוך טווח, התמודדות עם קונפליקטים רגשיים בתקשורת, משיכה מינית, תשוקה, אורגזמיות אתגרים בתפקוד המיני ועוד.

תרפיית האגן היא גישת הריפוי שדורית פיתחה, זו גישה הוליסטית שמשלבת עבודה סומטית עם הגוף, תהליכים רגשיים של ריפוי טראומה ועבודה אנרגטית שכוללת מדיטציות וחיבור לנשימה.

השילוב של שפת האינטימיות ותרפיית האגן מאפשר מענה שלם למגוון אתגרים בזוגיות ובמיניות.

“כמו רוב האנשים בעולמנו, בבית שגדלתי בו לא דיברו איתי על מיניות ואינטימיות, נחשפתי למסרים סותרים שכללו אזהרות מפני גברים מסוכנים לצד מבוכה שעלתה כשצפינו יחד בפלרטוטים מיניים על מסך הטלוויזיה. בגיל 19 קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה, זו היתה חוויה כואבת ונעימה, מרגשת ומסעירה, כזו שפתחה בפניי אפשרויות תקשורת חדשות עם בני המין השני ואיפשרה לי להיכנס לעולם מלא הרפתקאות שהתגלה כיעוד ושער להגשמה שלי בעולם.”

מותר לדבר על הכל

 הטאבו המיני הוא נורמה חברתית ותרבותית עתיקת יומין שהגיע הזמן למוסס מתוך החלטה שמגיע לנו לחיות חיים מלאים בשמחה, בחיוניות ובתשוקה. הצעד הראשון בשחרור ההרגל להתבייש ולחוש מבוכה סביב נושאים שקשורים לתקשורת אינטימית הוא להסכים לדבר עליהם – לשאול שאלות, להביע צרכים, לבטא קשיים ולחשוף חלקים פנימיים בנפש במקום להסתיר אותם.

הצעד הבא אחרי הבשלות לשוחח על הכל בפתיחות הוא לפתח מיומנויות לריפוי רגשי ומיני בשילוב של חיבור לגוף ולנפש כדי לשחרר כאבים מהעבר ולהיפתח לחוויות חדשות חיוביות ובונות עם עצמנו ועם אהוב.ה.

מה זה אומר להתפתח רגשית, אינטימית ומינית?

הצעד הראשון הוא עצם ההסכמה לפגוש את עצמנו כפי שאנחנו בנקודה העכשווית – לראות את האתגרים האישיים ו/או הזוגיים, להכיר בכאבים או במשברים שקורים ולפגוש את הכאב והתסכול שעולים כתוצאה מהמצב.

הצעד השני הוא המוכנות לחלוק ולשתף אדם קרוב, בן/בת זוג, חבר/ה, מטפל/ת, תחושות, רגשות, מחשבות ורצונות שעולים במרחב הרגשי והמיני.

הצעד השלישי מורכב משני חלקים, חלק א: הלימוד המעשי של מיומנויות לתקשורת רגשית, אינטימית ומינית בריאות. ללמוד מיומנויות כמו: הקשבה, אמפתיה, מגע מודע, דיאלוג, שיתוף רגשי, שיתוף תחושתי, חיבור לגוף, חיבור לעונג, חיבור לכאב ושחרור שלו ועוד. לכל המיומנויות הללו אני קוראת: שפת האינטימיות.

כל המיומנויות הרגשיות והאינטמיות מאפשרות בנייה של מרחב בטוח שבו מיניות הרמונית יכולה להיוולד, להתפתח ולצמוח בתוך קשר משמעותי.

חלק ב’: ריפוי רגשי ושחרור דפוסים שמונעים את הזרימה הטבעית בתקשורת הרגשית והמינית. לחלק הזה אני קוראת: תרפיית האגן. גישה הוליסטית שמשלבת גוף, נפש ורוח שמאפשרת לך לשחרר את המעצורים שמפריעים לזרימה המינית הטבעית להתקיים עם עצמך ובתוך זוגיות.

הצעד הרביעי בנייה הדרגתית גופנית ורגשית של מיניות בריאה והרמונית, שיש בה הקשבה, סנכרון, שותפות, עונג, תשוקה ושמחה. המניע של המפגש האינטימי הוא הקרבה עצמה, אין רדיפה אחרי מטרה כלשהי ומה שהכי חשוב לנו זה להיות יחד באנרגיה טובה, נעימה ומענגת. ככל שמתקיימת יותר הרפיה לתוך ההווה, כך יש יותר רגיעה ויותר זרימה של מגע מענג.

מסע של אהבה

הלימוד של מיניות הוליסטית הוא מסע של אהבה שמורכב מחיבור לשלושה רבדים חוויתיים מרכזיים:

החוויה המינית הגופנית, החוויה המינית הרגשית והחוויה המינית הרוחנית.

חוויה מינית מודעת זמינה ללמידה לכל מי שרוצה בכך, באופן טבעי מדובר בתהליך שמבקש זמן, מרחב ורצון אמיתי לגדול.

החוויה המינית הגופנית כוללת מודעות לגוף הפיזי, היכרות עם מערכת המין והתפקודים ההורמונליים שלה; חיבור לתחושות מענגות בעוצמה ובפתיחות; מודעות לקשר שבין גוף לנפש, ושחרור הגוף מבושה ומאשמה. כאשר חווית העונג נחווית בעוצמה גם כאבים רגשיים עשויים לצוף וגם הם חלק מגל החיים – כאב ועונג הם גל אחד. בנוסף, תהליך התפתחות מיני-רגשי יכול להציף כאבי עבר (טראומות ופגיעות מיניות) שבשלים לעבור ריפוי על מנת לאפשר לגוף להיפתח לעוד עונג, שמחה וחושניות.

כאשר החוויה המינית הגופנית הרמונית גברים יודעים איך למשול באנרגיה המינית שלהם, זה אומר אם יש להם נטיה לשפיכה מהירה או מעוכבת, הם מפתחים חיבור הולך וגדל עם הגוף ומגיעים בקצב שלהם לשינוי בדפוס השפיכה הרגיל.

כאשר החוויה המינית הגופנית הרמונית נשים נפתחות לעונג, מתמסרות אליו, חוות אורגזמיות עם עצמן ובתוך מפגש מיני ונהנות ממגע, יוזמות מגע וחוות גלים של תשוקה משתנה וטבעית לאורך החודש. הן לומדות להכיר את גל התשוקה שלהן ומבינות שתשוקה היא לא יציבה, היא גל וצריך לדעת מתי לעלות עליו ומתי לא להתנגד לו.

החוויה המינית הרגשית מאפשרת לנו להתקרב דרך ביטויים רגשיים כמו אכפתיות, הקשבה, רכות ואהבה. כאשר המרחב המיני מתמלא בחיבור רגשי, העונג המיני נעשה עמוק ועדין, הוא מאפשר התמזגות של הלבבות והגופים.

פעמים רבות עולים אתגרים ברמה הרגשית שמשפיעים על המיניות, למשל: סגירות ואטימות של הלב; הנטיה להיות קורבניים או תוקפניים, ומיקוד מוגזם ברצון שהאחר יספק את כל צרכינו הרגשיים ו/או המיניים.

המסע לריפוי הלב הוא תהליך עדין, הוא מתאפשר על ידי בחירה מודעת לפגוש כאבי עבר, לעבור דרכם ולשחרר אותם כדי ליצור מציאות רגשית חדשה והרמונית.

הרובד השלישי בחוויה המינית המודעת הוא הרובד האנרגטי, דרכו המפגש האינטימי מחבר אותנו לשקט ולשלווה שבתוכם אפשר לנוח ולקבל הזנה אינסופית. ברבדים העמוקים המניע למפגש המיני אינו סיפוק תחושתי או רגשי, אלא, הגילוי של חווית חיבור, אחדות ואהבה.

“מה שמנחה אותי בעבודה עם אנשים הוא ההבנה הפשוטה שעונג הוא חלק מהותי וחשוב בחיים, יחד עם זאת, מעולם לא עברנו חינוך לעונג. בנוסף, אף אחד לא לימד אותנו שמותר להגיד “לא” ואפילו חשוב, שתשוקה היא הנביעה הפשוטה של הרצון האמיתי שלנו ושאנחנו עשויים לאבד אותה אם נפעל מתוך ריצוי ולא מתוך הקשבה לעצמנו. אני בוראת עולם שבו אנשים קשובים לעצמם, לגוף, ללב, לתחושות הכי כמוסות, לומדים לבטא את עצמם בבהירות ובאותנטיות, ומתרגלים מגע מסונכרן וקשוב בתוך מרחב אינטימי שיש בו חווית ביטחון בסיסית.”

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment