מיניות הגבר

ייעוץ מיני לגברים

ייעוץ מיני לגברים הוא תהליך שמשלב שיחות, ריפוי רגשי לותרגולים מיניים שהגבר עושה עם עצמו בביתו, או עם בת זוגתו. המפגשים מתקיימים בלבוש מלא, ואינם כוללים מגע מיני בין המטפלת למטופל.

אחד הדברים שגברים מפחדים ממנו יותר מכל הוא חשיפה רגשית. גבר שמסכים להיראות בחולשתו ובכאבו אל מול אדם אחר, מסכים להתגבר על הדחף ההישרדותי הכי בסיסי להסתיר, להסתגר ולהראות כלפי חוץ שאני חזק ושאצלי הכל בסדר. כשאני נחשף אני מסתכן בכך שיראו אותי בחולשתי, וייתכן שכשזה יקרה, עשויים לא לאהוב אותי, לא לכבד אותי ולא להעריך אותי. חשיבה הישרדותית הופכת גברים רבים לסגורים, אפילו אטומים ויותר מכל חוששים מאד מחשיפה רגשית. השריון על הלב סגור ושמור שמא מישהו ייכנס ויראה אותם באנושיותם.

ייעוץ מיני מתאים לגברים שמתמודדים עם קשיים בתקשורת האינטימית עם בן/בת הזוג, אימפוטנציה, שפיכה מהירה, שפיכה מעוכבת, קושי לחוש ביטחון בחברת בן/בת זוג, קושי בקבלת הזהות המינית או בהגדרתה, פרידה כואבת, חשק מיני מוגזם או נמוך מאד, קושי לספק את בן/בת הזוג, התמכרות לפורנו ולפנטזיות מיניות, התמכרות למין, קושי להתחיל עם נשים/גברים וליזום מערכת יחסים אינטימית.

לפעמים, בתוך מערכות יחסים אינטימיות, גברים מסכימים להיפתח בפני האישה שלצידם, הרכות שלה, ההקשבה החברית והאימהית שבה משרה ביטחון וקורית פתיחות. זה בהחלט צעד גדול, גם לגבר וגם לאישה. אולם פעמים רבות, גם האישה לא יודעת איך להגיע לגבר שלצידה. היא אוהבת אותו, הוא חשוב לה, ועדיין, כשהוא כועס ורוטן היא מסתגרת בעצמה ונמנעת מתקשורת רגשית איתו.

יעוץ מיני לגברים מתחיל בפגישת יעוץ ראשונית שממנה ניתן להרגיש ולהחליט אם רוצים להתחיל מסע עמוק וארוך יותר. מסע ריפוי בדרך כלל נמשך בין מספר חודשים לשנה, על מנת להשלים נושא פנימי ולהתקדם בו בצורה משמעותית. כל מפגש כולל שיחה לצד הילינג רגשי ומטרת המפגש לשחרר דפוסים ומחסומים. בנוסף, ניתנים תרגולים עצמיים לתרגול בבית, על מנת שהתהליך יעמיק ויאפשר לאדם לגלות אחריות אישית במסע הריפוי.

Comments

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment