דורית בר מלווה נשים בתהליכי התפתחות מיניות האשה

מהו ייעוץ מיני לנשים בגישת תרפיית האגן?

אשה מינית היא אשה שמחה, חושנית, אוהבת, פתוחה. היא פוגשת את החיים מתוך חיבור לגוף ולתחושות שלה, מקשיבה לעצמה דרך הרחם, הוגינה והלב. שם, במרחב האינטימי שלה עם עצמה היא פוגשת עונג, חיוניות, חכמה, עומקים רוחניים ורגשיים ויכולות אינטואטיביות גבוהות במיוחד.

החיבור לעונג המיני הנשי הוא למעשה החיבור לאנרגיית החיים עצמה, האנרגיה היצירתית הבוראת. מעבר ליכולתה המדהימה של המיניות הנשית לברוא חיים יש לה גם יכולת להקשיב לחכמה פנימית נשית עמוקה ומתוכה ליצור מרחבים של רכות, חמלה וריפוי לעצמה ולסובבים אותה.

מיניות האשה

מהם האתגרים שנשים פוגשות במרחב המיני והאינטימי?

נשים רבות חוות ניתוק מעונג ומהגוף –  זו תופעה נפוצה מאד שיכולה להתבטא בצורות שונות, כמו: קושי לחוות אורגזמה או קושי לחוות אורגזמה בנוכחות בן/בת זוג; נטיה לסגירות מינית והימנעות מעונג מיני טוטאלי; נתק בין מיניות חושנית לבין קשר אינטימי רגשי; הימנעות מביטוי הצרכים והרצונות שלי במערכות יחסים גם ברמה הרגשית וגם ברמה המינית; כאבים בנרתיק בזמן חדירה (וגניסמוס, וסטבוליטיס, וולוודניה); יובש בנרתיק; דימוי גוף שלילי; גועל ודחייה כלפי הגוף בכללותו וכלפי הוגינה והשדיים במיוחד; חוסר חשק מיני או ירידה בתשוקה המינית; הימנעות ממערכות יחסים או קושי לייצר מערכת יחסים אינטימית רגשית, עמוקה ויציבה .

הסיבות לנתק מהמיניות הנשית רחבות מאד, חלקן תרבותיות, חברתיות, דתיות, וחלקן קשורות לרבדים פסיכולוגיים אישיים כמו החינוך המיני שקיבלנו בבית, הזוגיות ההורית שהיינו חשופים אליה, ופגיעות מיניות ברמות שונות שכמעט כל אשה פוגשת בחייה.

כיצד משפיעים האתגרים המיניים על נשים מערכות יחסים?

האתגרים שנשים פוגשות בחיבור לעצמן ולגופן הופכים לאתגרים בתקשורת האינטימית בתוך מערכות יחסים, הדבר יוצר ריחוק, כעסים, מאבקי כח וקשיים ממשיים ביצירת הרמוניה זוגית. בנוסף, נשים רבות מתקשות לממש קשר אינטימי בגלל חוסר היכרות עם עצמן, פחד ממיניות ופחד מאינטימיות עם גברים.

מה כולל תהליך ייעוץ מיני לנשים בגישת תרפיית האגן?

ייעוץ מיני לנשים / מסע ריפוי לנשים כולל סדרת פגישות שמטרתן לאפשר ריפוי עמוק של הגוף ושל הנפש. כל מפגש נמשך שעה וחצי, הוא כולל שיחה לצד שימוש בטכניקות תרפויטיות מגוונות שמטרתן לשחרר דפוסים ומחסומים לא מודעים. בנוסף, ניתנים תרגולים עצמיים לתרגול בבית, על מנת שהתהליך יעמיק ויאפשר גילוי של אחריות אישית במסע הריפוי.

כל מפגש מתחיל בשיחה שמטרתה להרגיש ביחד את האתגר ולבחור את הדלת הפנימית שניתן להיכנס דרכה. הדלתות של תת המודע רבות ומגוונות, ביניהן אמונות מגבילות על מיניות ואהבה; טראומות רגשיות, פגיעות מיניות; פחדים; קבלת החלטות בנוגע למערכות יחסים ועוד.

תהליך הריפוי קורה ברמת תת המודע ומשפיע ישירות על הרמה המודעת. נשים שחוו תהליך כזה מדווחות על יותר חופש ועונג בגוף, יותר חיבור לעונג ושמחה, יכולת מוגברת לתקשר בצורה אותנטית במערכות יחסים ובהירות בקבלת החלטות.

תרפיית האגן היא גישה שמשלבת גוף-נפש-רוח – במובן הזה יש בה שילוב של שיחה מודעת שבה בונות אמון ומתחברות; ריפוי זכרונות ורגשות לא מודעים שיוצרים חסמים גופניים; הילינג של הגוף. המפגש מתקיים בביגוד מלא ולא כולל מגע מיני. לפעמים ובהתאם לתקשורת ולרצון של המלווה ושל הפונה – ייתכן מגע מרפא כחלק מהמפגש- מגע הילינג, רגיש, אכפתי וקשוב שיכול לקרות רק ברצון של שני הצדדים, ורק באזורים לא מיניים.

בעשר האחרונות רכשתי ניסיון רב בליווי נשים רווקות ונשואות, נשים שאוהבות גברים ונשים שאוהבות נשים.

זכיתי לראות נשים סגורות נפתחות ומגלות את העונג המיני והחושני מחדש; ליוויתי נשים שלא קיימו יחסים עם בני זוגם במשך שנים חזרה לחיים אינטימיים שופעים באהבה ובמגע; פגשתי נשים שהתביישו בגופן וראיתי אותן לאט לאט מפתחות מערכת יחסים חדשה וחיובית עם גופן ועם עצמן.

מפגש עם אשה עבורי הוא הזדמנות להיות שם  בתמיכה ובאהבה לאחות יקרה שזקוקה לי במסעה.

זכות גדולה להדריך נשים בדרכן להיות מי שהן באמת – גדולות, עוצמתיות, מנהיגות.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment