איך לאפשר לילדים ולילדות התפתחות מינית בריאה?

הרצאה בוידאו: איך לאפשר לילדים ולילדות התפתחות מינית בריאה?

הורים יקרים, להבנתי תפקיד חייכם הוא לאפשר לילדים ולילדות התפתחות מינית בריאה.

ההנאה והעונג המיני הם המתנה האנושית המתוקה מכולן וגם העוצמתית ביותר כי דרכה ניתן גם לברוא חיים. מיניות לא בוראת רק תינוקות אלא גם חוויות רגשיות מורכבות כמו קרבה, אחדות, חיבור, התמזגות ואהבה.

פגיעה מינית היא הפגיעה העמוקה ביותר שיכולה לקרות לאדם. כהורים אנחנו לא יכולים למנוע את הפגיעות שיקרו לילדים – אנחנו כן יכולים לתת להם ערוץ תקשורת פתוח איתנו, כלים להתמודדות והפחתה משמעותית של הסיכוי לפגוע או להיפגע.

לאפשר לילדים/ות התפתחות מינית בריאה זה אומר להבין שמיניות בריאה היא ביטוי של אהבה, חברות, קרבה והקשבה. אין צורך להיבהל מהקישור בין "ילדים" ל"מיניות" כי הקישור האמיתי כאן הוא בין אהבה – לילדים – וזה קישור שממש קל לעשות אותו.

הורים בריאים מינית בעצמםן מאפשרים בטבעיות התפתחות בריאה ומיטיבה לילדים. ללא מאמץ. אנחנו השראה בעצם היותנו והילדים/ות לומדות אותנו לא ממה שאנחנו אומרים להםן -אלא ממה שאנחנו הווים.

איך אני מרגיש/ה כלפי הגוף שלי?
מה היחס שלי לעירום?
האם אני מכיר/ה את האני המיני שלי?
האם אני מכבד/ת את ה"לא" של עצמי?
האם אני מקיימ/ת יחסי מין בהסכמה או בתשוקה?
האם יש לי זכרונות עבר שקשורים להתפתחות המינית שלי שלא עיבדתי לעומק?

אלה חלק מהשאלות שיכולות לעזור לך להתחיל / להמשיך את ההתפתחות המינית שלך.

אמא, אבא – תפקיד חייך הוא לתת לילד/ה את התחושה הבטוחה והיציבה שאת/ה כאן איתם בלמידה, בתהליך, בשאלות. שיש לך תשובות לחלק מהשאלות ושאת/ה פתוחה תמיד לעוד למידה.

 אני מזמינה אותך להקשיב להרצאה שנמשכת כשעה שבה תקבלו כלים לתקשורת עם ילדים/ות על מיניות בריאה.

למי מתאימה ההרצאה?

* הורים לילדים בכל הגילאים – אמהות ואבות לבנים ולבנות

* אנשי חינוך ואנשי מקצוע מתחום הריפוי והטיפול

מנחה: דורית בר – אשת מקצוע בתחום הטיפול והחינוך.
 
כל יום אני פוגשת ילדים, נוער ומבוגרים עם בעיות וקשיים בתקשורת המינית, הרגשית והאינטימית. להבנתי, הבעיות נובעות משילוב בין חשיפה לתכנים מיניים במדיה הדיגיטלית, לצד צורך ממשי בחינוך למיניות בריאה ואינטימית שלא מוצא מענה.
 
אני מקבלת כל יום פניות מהורים ומאנשי חינוך וטיפול שרוצים לעזור לילדים לפתח מודעות אינטימית ומינית, ומבקשים ללמוד על דרכים ליצירת תקשורת פשוטה וישירה עם ילדים ונוער על יחסים, על מגע, על גבולות, על פורנו ועל כל מה שנוגע במיניות בכל רבדיה.
 
אני עובדת סוציאלית במקצועי הפורמלי, מטפלת מינית וזוגית הוליסיטית, מומחית לריפוי פגיעות מיניות ולריפוי פוסט טראומה מורכבת.
 
מפתחת גישת ריפוי בשם תרפיית האגן. הגישה משלבת כלים ותובנות מעולמות מגוונים כמו סקסולוגיה, פסיכותרפיה, אימון, מדיטציה, יוגה-טנטרה, התמקדות, SE והילינג.  מרצה, מנחה סדנאות ומלווה אנשים, הורים ואנשי מקצוע.
מיניות בריאה
חינוך מיני לילדים ולנוער
דורית בר