איך לאפשר לילדים ולילדות התפתחות מינית בריאה?

הרצאה: איך לאפשר לילדיםות התפתחות מינית בריאה?

הורים יקרים, ההרצאה הזו היא בשבילכם. מטרתה לעזור לכל אמא ואבא ללמוד מיומנויות חשובות של יצירת מרחב בטוח להתפתחות מינית של הילדיםות שלנו ופתיחת ערוץ תקשורת זורם בין הורים לילדיםות.

הורים בריאים מינית מאפשרים בטבעיות התפתחות בריאה ומיטיבה לילדים. אנחנו השראה מעצם היותנו והילדיםות לומדים אותנו לא ממה שאנחנו אומרים להםן – אלא ממה שאנחנו הווים.

לאפשר לילדיםות התפתחות מינית בריאה זה אומר להבין שמיניות בריאה היא ביטוי של אהבה, חברות, קרבה והקשבה.

אין צורך להיבהל מהקישור בין “ילדים” ל”מיניות” כי הקישור האמיתי כאן הוא בין אהבה – לילדים – וזה קישור שממש קל לעשות אותו.

שאלות שכדאי לנו לשאול את עצמנו:

איך אני מרגיש.ה כלפי הגוף שלי?

מה היחס שלי לעירום?

האם אני מכיר.ה את האני המיני שלי?

האם אני מכבד.ת את ה”לא” של עצמי?

האם אני מקיימ.ת יחסי מין בהסכמה או בתשוקה?

האם יש לי זכרונות עבר שקשורים להתפתחות המינית שלי שלא עיבדתי לעומק?

אני מזמינה אותך להקשיב להרצאה שבה תקבלו כלים לתקשורת איך להתחיל שיח פתוח עם ילדיי על יחסים ואינטימיות? אילו כלים יכולים לעזור לי ליצור תקשורת זורמת עם ילדיי על גבולות, ביטחון וקרבה ביחסים?

למי מתאימה ההרצאה?

ההרצאה מתאימה להורים לילדיםות בכל גיל ולאנשי חינוך,
כי העקרונות של שיח על מיניות בריאה הם פשוטים ומשותפים לכל הגילאים.

מיניות בריאה
חינוך מיני לילדים ולנוער
דורית בר
מנחה: דורית בר – אשת מקצוע בתחום הטיפול והחינוך.
 
כל יום אני פוגשת ילדים, נוער ומבוגרים עם בעיות וקשיים בתקשורת המינית, הרגשית והאינטימית. להבנתי, הבעיות נובעות משילוב בין חשיפה לתכנים מיניים במדיה הדיגיטלית, לצד צורך ממשי בחינוך למיניות בריאה ואינטימית שלא מוצא מענה.
אני מקבלת כל יום פניות מהורים ומאנשי חינוך וטיפול שרוצים לעזור לילדים לפתח מודעות אינטימית ומינית, ומבקשים ללמוד על דרכים ליצירת תקשורת פשוטה וישירה עם ילדים ונוער על יחסים, על מגע, על גבולות, על פורנו ועל כל מה שנוגע במיניות בכל רבדיה.
אני עובדת סוציאלית במקצועי הפורמלי, מטפלת מינית וזוגית הוליסיטית, מומחית לריפוי פגיעות מיניות ולריפוי פוסט טראומה מורכבת.
מפתחת גישת ריפוי בשם תרפיית האגן. הגישה משלבת כלים ותובנות מעולמות מגוונים כמו סקסולוגיה, פסיכותרפיה, אימון, מדיטציה, יוגה-טנטרה, התמקדות, SE והילינג.  מרצה, מנחה סדנאות ומלווה אנשים, הורים ואנשי מקצוע.